Pogoń wygrywa i jest wiceliderem

Piłka Nożna

Fantastyczna skuteczność Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Podopieczni Krzysztofa Chrobaka pokonali Unię Warszawa 4:1 i awansowali na 2. miejsce w ligowej tabeli.

Grodziszczanie dobrze rozpoczęli sezon. W czterech spotkaniach wywalczyli 10 punktów i są wiceliderem IV ligi. Dodatkowo zespół Chrobaka imponuje w ofensywie, również gra w obronie jest zadowalająca. Pogoń zdobyła 12 bramek, straciła zaledwie 3.

Początek rywalizacji z Unią nie zachwycał. Pierwsza połowa przebiegała bez fajerwerków, ale to gospodarze schodzili do szatni w dobrych humorach. W 45. minucie bramkę zdobył Strzałkowski.

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli przyjezdnych. W 51. minucie rzut wolny egzekwował Gidelski i przymierzył idealnie. Na tym popisy strzeleckie Unii się skończyły. Podrażniona Pogoń ruszyła do przodu i z każdą minutą dominowała coraz bardziej. Do siatki rywali gospodarze nie mogli jednak trafić, jednak w końcu udało się umieścić piłkę w siatce. Na prowadzenie gospodarze wyszli w 68. minucie za sprawą Kołaczka. Pogoń dołożyła jeszcze dwa gole i rozgromiła Unię.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Unia Warszawa 4:1 (1:0)