Pogoń walczy o kolejne punkty

Piłka Nożna

Czy Pogoń wróciła na właściwe tory? To pytanie zadają sobie wszyscy sympatycy grodziskiej piłki nożnej. Ostatnie dwa spotkania pokazały, że klub z Al. Mokronoskich do końca będzie walczył o utrzymanie.

Sytuacja Pogoni w III lidze nadal jest niezwykle trudna. Po 26. kolejkach zespół z Grodziska zajmuje 13. miejsce w tabeli z dorobkiem 27 punktów. Pogoń traci 19 oczek do Pelikana Łowicz, który zajmuje 7. pozycję gwarantującą utrzymanie.

Jednak pojawiło się światełko w tunelu. Wiosna w wykonaniu grodziskiej drużyny jest fatalna. W kwietniu z posadą pożegnał się Marek Końko, a jego miejsce zajął duet Jakub Dębiec-Maciej Tataj. Dwa mecze pod wodzą nowych trenerów należy ocenić dobrze. W debiucie na ławce Dębiec i Tataj mogli cieszyć się z punktu zdobytego w rywalizacji z ŁKS-em Łódź. Z kolei w ostatnim spotkaniu, 30 kwietnia, na własnym stadionie Pogoń podejmowała Start Otwock. Bramka Michalskiego z 41. minuty zapewniła gospodarzom trzy punkty. Pogoń stwarzała kolejne okazje, ale więcej goli nie padło.

Przed zespołem z Al. Mokronoskich kolejne wyzwanie. 4 maja o 17.00 u siebie zagrają z Bronią Radom, która ma na koncie dwa punkty więcej. Stawka rywalizacji jest oczywista. Pogoń musi wygrać, aby przedłużyć nadzieje na pozostanie w III lidze.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.