Pogoń w dołku

Piłka Nożna

Pogoń Grodzisk Mazowiecki zanotowała kolejną porażkę. Tym razem grodziski zespół przegrał 1:3 z Pelikanem Łowicz.

Sytuacja Pogoni nie wygląda najlepiej. Zespół z Grodziska przegrał trzeci mecz z rzędu i spadł na 12. pozycję w tabeli. W dodatku widać, że Pogoń ma problem w obronie. Kolejne spotkanie i rywal zaaplikował drużynie z Al. Mokronoskich trzy bramki.

Pelikan od początku meczu dyktował warunki gry. Pogoń starała się dotrzymać kroku rywalowi, jednak gospodarze stwarzali więcej okazji bramkowych i byli stroną przeważającą. Na pierwsze trafienie trzeba było czekać do 32. minuty, a na listę strzelców wpisał się Robert Kowalczyk. Pelikan stwarzał kolejne okazje, ale Pogoń ratował Michał Brudnicki, który dobrze prezentował się między słupkami.

W drugiej odsłonie gospodarze potwierdzili swoją wyższość. Goście grali bez przekonania i nie mieli pomysłu na sforsowanie defensywy Pelikana. W 69. minucie sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Michał Adamczyk. Pogoń nawiązała kontakt z rywalem. W 77. minucie bramkę zdobył Mateusz Michalski, co pozwalało zespołowi z Grodziska mieć nadzieję na wywalczenie punktów. Pelikan nie dał sobie wyrwać zwycięstwa, a w końcówce przypieczętował wygraną kolejnym trafieniem. Rezultat spotkania ustalił Bartłomiej Czarnecki.

Pogoń jest w kryzysie. Zespół przegrał trzecie spotkanie z rzędu i zajmuje 12. miejsce w lidze. 

Pelikan Łowicz – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (1:0)
Kowalczyk 32′, Adamczyk 69′(k), Czarnecki 87′ – Michalski 77′

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.