Pogoń u siebie nie przegrywa

Piłka Nożna

To niezwykle ważne. Własny teren jest atutem piłkarzy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Czy na pewno?

Pogoń po rozegraniu dziesięciu spotkań ligowych zajmuje w tabeli III ligi 10 miejsce z dorobkiem 14 punktów. Do tej pory na własnym boisku piłkarze z Grodziska jeszcze nie przegrali, ale ze zwycięstwami też nie jest kolorowo. Pogoń u siebie wygrała tylko raz i zanotowała trzy remisy.

De facto piłkarze z Al. Mokronoskich zdobyli w tym sezonie więcej punktów w meczach wyjazdowych, ale spotkań na obcym terenie zanotowali sześć, a u siebie o dwa mniej. Jednak w 10. kolejce w Radomiu Pogoń straciła punkty. Piłkarze z Grodziska Mazowieckiego musieli uznać wyższość Broni, która zwyciężyła 3:2. 

Po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 2:0 po dwóch trafieniach Piotra Nowosielskiego. Wydawało się, że wszystko jest „pozamiatane”, jednak w 53. minucie nadzieję w serca grodziskich piłkarzy wlał Mateusz Sołtys. Ten sam zawodnik pół godziny później doprowadził do remisu. Na początku sezonu zmorą Pogoni były ostatnie minuty, kiedy to grodziski zespół tracił punkty. Podobnie było w Radomiu. W 89. minucie zdobyczy punktowej przyjezdnych pozbawił Bartosz Kaszubowski.

W dwóch ostatnich kolejkach Pogoń straciła sześć goli, a w całym sezonie dwanaście. Wygląda na to, że trzeba popracować nad obroną, która do tej pory prezentowała się bardzo dobrze. Pogoń w pięciu meczach nie straciła bramki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.