Pogoń rusza do walki o utrzymanie

Piłka Nożna

Z tygodniowym poślizgiem piłkarze grodziskiej Pogoni rozpoczną rundę wiosenną zmagań w piłkarskiej III lidze. W sobotę, 12 marca, na wyjeździe zmierzą się z Energią Kozienice.

Teoretycznie III liga powinna mieć już za sobą jeden wiosenny mecz, jednak spotkania 18. kolejki zostały odwołane przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej ze względu na niekorzystne warunki atmosferyczne oraz zły stan boisk. W związku z tym starcie Pogoni Grodzisk Mazowiecki ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki zostało przełożone na 6 kwietnia.

Piłkarze z Al. Mokronoskich, aby pozostać w rytmie meczowym rozegrali mecz sparingowy. Pogoń spotkała się z Pilicą Białobrzegi. Mecz zakończył się remisem 2:2. Bramki dla grodziszczan strzelali: Kacper Jadacki i Mateusz Sołtys.

Teraz Pogoń myśli już tylko o spotkaniu z Energią Kozienice. Jesienny mecz zakończył się podziałem punktów, było 2:2. Oba zespoły walczą o pozostanie wśród III-ligowców. W nieco lepszej sytuacji jest Pogoń, która zajmuje 11. miejsce z dorobkiem 21 punktów. Energia jest przedostatnia i zgromadziła zaledwie 13 „oczek”.

Zimą Pogoń postawiła na uszczelnienie obrony. Szeregi grodziskiego zespołu zasilili Andrzej Krajewski oraz Szymon Maruszewski. Do Pogoni trafili także pomocnik Jakub Cesarek oraz napastnik Dominik Dukalski. Niewykluczone, że w zespole z Al. Mokronoskich  pojawi się jeszcze jeden snajper. Trwają rozmowy z Bzurą Chodaków na temat przejścia do Grodziska Konrada Cichowskiego.

Jak grodziszczanie radzili sobie podczas zimowych przygotowań? Wliczając mecz z Pilicą, Pogoń rozegrała dziewięć sparingów. Pięć z nich wygrała, zanotowała dwa remisy i dwie porażki.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.