Pogoń Lwów zagra w Brwinowie

Piłka Nożna

Legendarny klub Pogoń Lwów rozegra towarzyski mecz piłkarski z Towarzystwem Gimnastycznym „Sokół” Brwinów.

Spotkanie odbędzie się w najbliższą niedzielę (27 lipca) o godz. 12.30 na stadionie przy ul. Turystycznej w Brwinowie. W ten sposób piłkarze obu drużyn uczczą 120 rocznicę pierwszego oficjalnego meczu piłki nożnej na ziemiach polskich. – Niebawem Związek Towarzystw Gimnastycznych „Sokół” zawrze porozumienie o współpracy z lwowskim klubem. Myśleliśmy więc, jak wypełnić treścią ten dokument. Przypadająca w tym roku okrągła rocznica wydała się najlepszym rozwiązaniem – przyznaje Jan Członkowski, prezes brwinowskiego TG „Sokół”.

Kibice mecz będą mogli oczywiście obejrzeć za darmo. Czy „Sokół”, którego sekcja piłkarska zrzesza blisko trzydziestu piłkarzy a klub rywalizuje w warszawskiej Amatorskiej Lidze Futbolowej, pokusi się o niespodziankę? – Przecież Pogoń gra regularnie mecze sparingowe, nawet z drużynami z Ekstraklasy. Będzie naprawdę ciężko – mówi prezes „Sokoła”, chociaż tak naprawdę wiadomo, że nie o wynik w tym spotkaniu będzie chodziło.

Pogoń to legenda polskiej piłki nożnej, której historia rozpoczęła się we Lwowie. Podczas II Zlotu Sokolego, 14 lipca 1894 r. odbyło się spotkanie piłkarskie będące pierwszym, otwartym pokazem rozgrywki w tej dyscyplinie. Zmierzyły się ze sobą zespoły ze Lwowa i Krakowa. Strzelcem pierwszego oficjalnie odnotowanego gola był student seminarium nauczycielskiego ze Lwowa Włodzimierz Chomicki. Bramka padła już w 6 minucie. Co ciekawe, datę 14 lipca obchodzi również Piłkarski Związek Ukrainy, traktując ją jako „początek piłki ukraińskiej”.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.