Podział punktów w Elblągu

Piłka Nożna

Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe z 13. w tabeli II ligi Concordią Elbląg 1:1. Punkt pruszkowianom zapewnił Michał Kucharski.

Po ubiegłotygodniowym zwycięstwie w prestiżowym meczu z zespołem ze ścisłej czołówki – Pogonią Siedlce – wydawało się, że podopieczni Roberta Kochańskiego złapali właściwy rytm. Mecz w Elblągu pokazał jednak, że Znicz jest wciąż drużyną chimeryczną i po niezłym spotkaniu potrafi zagrać zdecydowanie gorzej.

Spotkanie nie było zbyt ciekawe. Bardzo zachowawcza gra obu zespołów spowodowała, że akcje bardzo często kończyły się daleko przed polem karnym rywali. Znicz starał się prowadzić grę, a goście kontrować. I w jednym i drugim przypadku brakowało dokładności oraz zdecydowania. Pierwszy celny strzał został oddany w 26. minucie przez Adriana Paluchowskiego, ale Hieronim Zoch pewnie wyłapał to uderzenie. Dziesięć minut później strzelał Maciej Machaliski, ale znów lepszy był Zoch.

Po przerwie do ataku rzucili się goście co zaskoczyło gości z Pruszkowa i 48. minucie Concordia cieszyła się z bramki po strzale Michała Kiełtyki. Dwie minuty później znów zaatakowali gospodarze, ale tym razem Paweł Pazdan nie dał się pokonać. Znicz starał się odrabiać straty, ale próby piłkarzy Kochańskiego były nieskuteczne. Do 70. minuty… Wtedy w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego do piłki dopadł Michał Kucharski i wpakował piłkę do siatki. Pod koniec spotkania dwie okazje mieli gospodarze, ale wynik nie zmienił się. Obie drużyny musiały się zadowolić remisem.

Concordia Elbląg – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)

Concordia: Hieronim Zoch – Łukasz Uszalewski, Bartosz Broniarek, Michał Lepczak, Adrian Korzeniewski (’58 Patryk Galeniewski) – Krzysztof Niburski, Jakub Zejglić, Radosław Stepień (’69 Łukasz Nadolny), Damian Szuprytowski, Michał Kiełtyka – Marcin Martynowicz (’75 Adrian Stepień).

Znicz: Paweł Pazdan – Rafał Kosiec (’63 Marcin Rackiewicz), Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Kamil Tomas – Michał Kucharski, Sebastian Olczak, Maks Banaszewski (’77 Bartosz Niksiński), Krzysztof Kopciński, Maciej Machalski (’54 Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski.

Bramki: ’48 Michał Kiełtyka – ’70 Michał Kucharski