Podział punktów w Częstochowie

Piłka Nożna

Znicz Pruszków wywalczył jeden punkt w wyjazdowym spotkaniu z Rakowem Częstochowa. Gospodarze wyrównali w 88. minucie gry.

Spotkanie nie obfitowało w dużą ilość sytuacji podbramkowych. W pierwszej części gry przewaga zarysowała się po stronie Rakowa. Gospodarze już w 6. minucie stworzyli pierwszą sytuację, jednak obrona Znicza w porę odnalazła się w zamieszaniu. Dobrze między słupkami spisywał się Piotr Misztal. W 32. minucie bramkarz Znicza dobrze interweniował po strzale Rafała Figiela z rzutu wolnego.

Goście zagrozili bramce Rakowa w 57. minucie. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Paweł Kaczmarek, strzelał Arkadiusz Jędrych, ale na posterunku był Mateusz Kos. Znicz znalazł się w trudnym położeniu po czerwonej kartce dla Arkadiusza Górki. Podopieczni Dariusza Banasika nie postawili na obronę, a na atak w myśli powiedzenia, „że najlepszą obroną jest atak”. W 75. minucie na prowadzenie Znicza wyprowadził Marcin Rackiewicz. Zespół z Pruszkowa nie dowiózł prowadzenia do końca. W 88. minucie Misztala pokonał Łukasz Góra.

Warto podkreślić, że Znicz podtrzymuje dobrą passę w spotkaniach wyjazdowych. W tym sezonie na obcym terenie ekipa z Pruszkowa jeszcze nie przegrała. Do tej pory podopieczni trenera Banasika odnieśli na obcym terenie 2 zwycięstwa i zanotowali 4 remisy. Znicz plasuje się na 8. pozycji w tabeli II ligi z dorobkiem 16 punktów.

Raków Częstochowa – Znicz Pruszków 1:1 (0:0)
Góra 88′ – Rackiewicz 75′

Raków: Kos – Klepczyński, Radler, Bissi, Góra –  Łazaj (49′ Warchoł), Figiel (77′  Kowal), Hoferica, Kamiński, Malinowski (36′ Pawlusiński) –  Okińczyc 
Znicz: Misztal –  Niewulis, Jędrych, Mysiak, Kucharski –  Rackiewicz, Górka, Machalski (74′ Danilczyk), Banaszewski, Kaczmarek (88′ Kopciński) –  Kita (84′ Kubicki)

Czerwona kartka: Górka 65′

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.