Podsumowanie roku zawodników UKS Kapry

Region

Rok 2011 był dla zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego Kapry-Armexim niezwykle udany. Oprócz 127 medali w zawodach okręgowych pływacy tego klubu uzyskali m.in. kwalifikację na Igrzyska Olimpijskie w Londynie oraz kilka medali w Mistrzostwach Polski.

Najważniejszy tegoroczny sukces pływaków z Pruszkowa to uzyskanie przez Marcina Tarczyńskiego wyniku, który pozwoli mu na występ w polskiej sztafecie na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Oprócz tego zawodnik ten ma szansę wywalczyć w marcu kwalifikację indywidualną.

Oprócz Tarczyńskiego Polskę w międzynarodowych zawodach reprezentują Wojciech Kaźmierczak, Agata Królak, Marta Kobecka, Krzysztof Olborski, Stanisław Kolczyński, którzy otrzymali powołanie do Reprezentacji Polski Juniorów. Wszyscy są uczniami pruszkowskich szkół: Gimnazjum nr 4 oraz Szkoły Podstawowej nr 6.

Zawodnicy UKS Kapry-Armexim Pruszków osiągnęli w 2011 r. wiele sukcesów:
– dwa złote i jeden srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów
– minimum na Igrzyska Olimpijskie w Londynie
– minimum na Mistrzostwa Świata w Szanghaju 2011
– minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów
– 17 medali Mistrzostw Polski Juniorów
– tylko od września 127 medali na zawodach okręgowych

Na sukces zawodników UKS Karpy pracowało bardzo wielu ludzi. – Poprzeczkę postawiliśmy sobie bardzo wysoko uzyskanymi wynikami w 2011r., jednak pracowaliśmy na nie już od 2003 r. – mówi Łukasz Borkowski, trener UKS Kapry-Armexim Pruszków. – Dobrych wyników nie byłoby, gdyby nie rewelacyjna współpraca z dyrektorem pływalni Kapry Jackiem Elżanowskim. Niewątpliwie swój wkład w wyniki mają także naczelnik wydziału oświaty Zofia Wasiota oraz Zbigniew Makowski z wydziału sportu z Urzędu , którzy zawsze nam pomagali w sprawach organizacyjnych oraz dyrektor Gimnazjum nr 4 Maria Sybilska-Jurgaś, która była inicjatorem powstania klas pływackich – dodaje.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.