Podium Czerwonego Smoka

Sporty Walki

Jan Kielak z UKS Czerwone Smoki Nadarzyn stanął na podium podczas mistrzostw Polski juniorów i seniorów jiu-jitsu fighting i duo system. W Katowicach startowali również Adam i Tomasz Maciakowie.

Kielak zaprezentował się w rywalizacji do 55kg fighting, gdzie zdobył srebrny medal. W Katowicach odbył się także Ogólnopolski Turniej Klasyfikacyjny juniorów i seniorów w newaza. Występ Kielaka zaowocował miejscem na podium.

Start w newazie był debiutem dla zawodnika Czerwonych Smoków. – Spróbowaliśmy swoich sił. Przede wszystkim newaza to parter, parter i jeszcze raz parter. Dla Janka to nowe doświadczenie. Łącznie zaprezentowało się czterech zawodników. Z kolei w fightingu wystąpiło sześciu chłopców. Janek pokazał się z dobrej strony i wywalczył srebro – mówi Andrzej Pilipczuk, trener klubu UKS Czerwone Smoki.

Tyle szczęścia, co Kielak nie mieli Adam i Tomasz Maciakowie. Obaj okazali się słabsi od swoich rywali.