Płyną w stronę sukcesu

Pływanie

O zaletach pływania powiedziano już niejedno. Cieszy, że dzieci chętnie uprawiają tę dyscyplinę sportu. A że dodatkowo odnoszą sukcesy – tylko się cieszyć. Młodzi adepci pływania z Pruszkowa wzięli udział w wielomeczu dzieci i młodzieży o Puchar Burmistrza Miasta Mława.

Pływaccy z naszego regionu osiągnęli sukces. UKS Kapry Armexim Pruszków znalazł się na czele klasyfikacji medalowej. Nasi młodzi adepci zajęli pierwsze miejsce, jednak najwięcej krążków wywalczyła drużyna MKP Wodnik Bielsk Podlaski – 52. Pływacy z Pruszkowa zdobyli o jeden medal mniej, ale mieli więcej tych z najcenniejszego kruszcu. UKS całkowicie zdominował rywalizację wśród kobiet, gdzie łupem regionalnych zawodniczek padło aż osiemnaście złotych krążków! Drugi najlepszy wynik to zaledwie siedem medali. Warto podkreślić, że to właśnie dziewczęta w głównej mierze są autorkami tak świetnego wyniku Pruszkowa. Wśród panów dorobek medalowy ukształtował się na poziomie trzech złotych, sześciu srebrnych i trzech brązowych krążków. Był to dopiero siódmy rezultat wśród męskiej części zawodów.

Łącznie pruszkowska drużyna wywalczyła 51 medali, w tym 21 złotych, 18 srebrnych i 12 brązowych. Nie zabrakło wyróżnień indywidualnych. Najlepszą zawodniczką w kategorii 10 lat wybrano Aleksandrę Duban, trzecie miejsce przypadło Zuzannie Zajączkowskiej. Drugie miejsca wywalczyły Karolina Duban (11 lat), Wiktoria Wojtanek (14 lat) oraz Karolina Ostojska (17 lat). W kategorii trzynastolatek wyróżniono Michalinę Auguściak, której przypadła 3. pozycja.

W wielomeczu pływackim udział wzięli uczniowie klas sportowych ze Szkoły Podstawowej nr 6 oraz Gimnazjum nr 4 w Pruszkowie. Nad występami najmłodszych adeptów czuwali Monika Kaczmarczyk i Olga Byrka, które odpowiedzialne były za dzieci ze szkoły podstawowej. Piotr Golik i Łukasz Borkowski udzielali wskazówek gimnazjalistom.

Zawodnikom, a także trenerom gratulujemy odniesionych sukcesów i życzymy kolejnych.