Ping-pongiści wysoko w Europie

Tenis Stołowy

​​Reprezentacja Polski kadetów zajęła siódme miejsce w turnieju drużynowym mistrzostw Europy w austriackim Schwechat. Znakomitym bilansem indywidualnym popisał się grodziszczanin Patryk Zatówka.

W walce o miejsca 5-8 biało-czerwoni ulegli najpierw reprezentacji Czech 1:3, a następnie zwyciężyli Austriaków 3:2, zajmując ostatecznie siódmą pozycję w zawodach w gronie 38 zespołów.

Indywidualnie, wspaniale w zmaganiach drużynowych zaprezentował się gracz Bogorii Patryk Zatówka, lider reprezentacji Polski kadetów. Młody grodziszczanin, wicelider rankingu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego do lat 15, triumfował w ośmiu z dziewięciu swoich pojedynków, wygrywając m.in. z wysoko notowanymi na europejskiej liście: Francuzem Canem Akkuzu (3. ETTU U-15) oraz Rosjaninem Konstantinem Chernovem (7. ETTU U-15).

W meczach deblowych Patryk wspólnie z Aleksandrem Wereckim (GLKS Nadarzyn) odnieśli cztery wygrane w sześciu spotkaniach, w tym nad czołową parą francuską Can Akkuzu/Alexandre Cassin 3:0.

Wyniki Patryka Zatówki w turnieju drużynowym ME

3:1 Anthony Deceuninck (BEL)
3:0 Maxim Chaplygin (RUS)
3:1 Konstatntin Chernov (RUS)
3:1 Josip Mustapic (CRO)
3:1 Jordy Piccolin (ITA)
3:0 Can Akkuzu (FRA)
0:3 Alexandre Cassin (FRA)
3:0 Thomas Grininger (AUT)
3:1 Martin Schaumberger (AUT)
3:1 Aleksander Werecki/Patryk Zatówka – Romain Lambiet/Anthony Deceuninck (BEL)
1:3 Aleksander Werecki/Patryk Zatówka – Konstantin Chernov/Nikita Yarushin (RUS)
3:0 Aleksander Werecki/Patryk Zatówka – Matej Murat/Josip Mustapic (CRO)
3:1 Aleksander Werecki/Patryk Zatówka – Nicholas Frigiolini/Daniele Pinto (ITA)
3:0 Aleksander Werecki/Patryk Zatówka – Can Akkuzu/Alexandre Cassin (FRA)
1:3 Aleksander Werecki/Patryk Zatówka – Jakub Nemecek/Tomas Polanski (CZE)

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.