Piłkarze na szóstkę

Piłka Nożna

Skuteczna gra jest receptą na sukces. W przypadku Znicza Pruszków jest to awans do I ligi. Kto swoją skutecznością przyczynił się do tego najbardziej?

Co ciekawe, w zespole Dariusza Banasika nie ma tzw. strzelca wyborowego, czyli zawodnika, który zgarniałby każdą piłkę i starał się za wszelką cenę wepchnąć ją do siatki. Ciężar zdobywania bramek rozkłada się na całą drużynę.

Mimo to Znicz jest jedną z najskuteczniejszych drużyn w II lidze! Ekipa z Pruszkowa zdobyła 47 bramek. Więcej trafień na swoim koncie mają tylko zespoły Stali Mielec i Rakowa Częstochowa –  po 56. 

Okazuje się, że Znicz jest skuteczniejszy w meczach wyjazdowych. Na obcym terenie podopieczni Dariusza Banasika strzelili 25 bramek, czyli o trzy więcej niż na własnym terenie. Warto podkreślić, że Znicz na wyjazdach traci mniej bramek.

Na czele klasyfikacji strzelców w pruszkowskiej drużynie znajdziemy czterech zawodników, a w tym gronie aż dwóch… obrońców. Arkadiusz Jędrych i Maciej Mysiak nie tylko bronią, ale także strzelają. Po sześć bramek zdobyli także Patryk Kubicki i Maksymilian Banaszewski. 

Kolejny na liście jest Andrzej Niewulis, czyli piłkarz odpowiadający za defensywę. 27-latek pięć razy wpisał się na listę strzelców. Cztery trafienia zaliczył Krzysztof Kopciński, a po trzy na swoim koncie mają Tomasz Chałas, Maciej Machalski i Paweł Kaczmarek.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.