Piłkarski weekend pełen emocji

Piłka Nożna

Wielu piłkarskich kibiców w weekend śledziło zmagania w Ekstraklasie. Legia Warszawa rozgromiła na wyjeździe Ruch Chorzów 4:1, a Lech Poznań również na wyjeździe uległ Jagiellonii Białystok. W naszym regionie również nie brakowało emocjonujących zmagań na murawach.

Jak radziły sobie piłkarskie kluby z okolicy w miniony weekend? Różnie. Były wielkie triumfy, skromne remisy i dramatyczne przegrane. Poniżej prezentujemy wyniki zmagań z rodzimych muraw.

W mazowieckich grupach IV ligi wyniki w kratkę. W grupie północnej Ożarowianka Ożarów Mazowiecki pokonała Bug Wyszków 2:0. Tylko niektóre zespoły z naszego regionu grające w grupie południowej mogą, podobnie jak Ożarowianka, pochwalić się zwycięstwem. KS Raszyn na własnym stadionie pokonał warszawską Olimpię (2:0). Żyrardowianka Żyrardów również nie okazała się zbyt litościwa dla gości. Piłkarze Drukarza do stolicy wrócili z pustymi rękoma, choć walczyli do ostatniej minuty (2:1). Mszczonowianka Mszczonów trzy oczka przywiozła ze spotkania z Orłem Wierzbica. Klub z Mszczonowa na wyjeździe wygrał 0:1. Honor obronili piłkarze drugiego zespołu Znicza Pruszków. Walka z Dolcanem II Ząbki była zaciekła, ale kibice nie powinni być niezadowoleni, zwłaszcza ci, którzy oglądali mecz. Spotkanie w Ząbkach zakończyło się wynikiem 3:3. Piłkarze UKS Łady minionego weekendu nie zaliczą do udanych. Victoria Sulejówek na własnym stadionie rozgromiła ich 4:1.

Spotkania w lidze okręgowej również zapierały dech w piersiach. Pogoń II Grodzisk wygrała z Zambrowianką Zambrów 4:1, Naprzód Brwinów wygrał z Laura Chylice (1:0),a Perła Złotokłos na wyjeździe pokonała drużynę SEMP Ursynów 2:1. Pozostałe kluby już tak wiele szczęścia nie miały. LKS Chlebnia poległa na własnym stadionie w spotkaniu z KS Teresin (1:2), Okęcie Warszawa rozgromiło Naprzód Stare Babice 3:0, a drugi zespół Milanu Milanówek przegrał w Piasecznie z tamtejszym UMKS-em (4:3).

W grupie Warszawa III Klasy A również emocji nie brakowało, zwłaszcza w spotkaniach „derbowych” dla naszego regionu. AMT Nowa Wieś przegrał z KS II Raszyn aż 0:5, a Perła II Złotokłos uległa drużynie z „własnego podwórka”, czyli Turowi Jaktorów (0:2). GLKS Nadarzyn na wyjeździe zremisował z KS II Konstancin 1:1. Na własnych murawach polegli Piast Piastów, który okazał się słabszy od Świtu Warszawa (0:1) oraz Wrzos Międzyborów, który uległ UMKS II Piaseczno 2:5.

W grupie Warszawa IV grad porażek. I to sromotnych. 6:1 takim wynikiem zakończyło się spotkanie Piasta Feliksów z Milanem II Milanówek. Z wyjazdowych potyczek bez punktów wróciły zespoły Błonianki II Błonie, która przegrała z Promykiem Nowa Sucha (3:0), oraz UKS GOSiR-u Stare Babice, który poległ w spotkaniu z Błękitnymi Korytów (5:0). Pasovia Pass wygrała z LKS II Chlebnia 2:0. Z wyjazdowych wojaży z jednym punktem wróciła Ożarowianka II Ożarów, dla której Orzeł Kampinos okazał się równym rywalem (2:2).

Najwięcej emocji przyniosły jednak zmagania piłkarzy z Klasy B. Spotkania w grupie Warszawa III można śmiało nazwać derbami regionu. Piast II Piastów na własnym stadionie przyjął GLKS II Nadarzyn. Po zaciętej grze spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla Piasta. Grad bramek padł natomiast w Brwinowie, gdzie Ogień wygrał z drugim zespołem milanowskiego Milanu aż 5:3. Ta samą liczbą bramek, ale w nieco innym rozkładzie, zakończyło się wyjazdowe spotkanie drużyny Naprzód II Brwinów. Brwinowianie polegli w potyczce z UKS Tarczy 7:1.

W grupie Warszawa IV Pogoń Wiskitki przegrała z Guzovią Guzów 2:3. Orion Cegłów równiez nie ma się czym chwalić. Piłkarze z Cegłowa przegrali z FC II Płochocin aż 4:11! Zespół KS Blizne pauzował.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.