Piłkarska impreza z pompą

Piłka Nożna

Oficjalne losowanie, gorący doping oraz piłkarskie emocje. Tak wyglądał turnieju Mini Euro na raszyńskim boisku Wronik.

Choć w niedzielę, 22 maja, na boisku biegali chłopcy z rocznika 2008, to organizacja imprezy stała na bardzo wysokim poziomie. W powietrzu czuć było atmosferę piłkarskiego święta. DJ Ucho, który prowadził imprezę, podkreślał, że głównym celem wydarzenia jest dobra zabawa. Tej nie brakowało.

Na początek odbyło się oficjalne losowanie. Kapitanowie i trenerzy poszczególnych drużyn po kolei wchodzili na scenę i wyciągali nazwę reprezentacji, której barwy będą reprezentować podczas Mini Euro. Warto podkreślić, że trykoty trafiły w ręce młodych piłkarzy na stałe. – Na scenie odbyło się oficjalne losowanie drużyn. Dzięki temu emocje trwały do samego końca. Nie wiemy, kto i kiedy wylosuje konkretną drużynę. Każdy chce grać w koszulkach najlepszej drużyny, czyli w przypadku mistrzostw Europy w piłce nożnej po Hiszpanię, Polskę czy Włochy. Otwarcie z wielką pompą i atrakcjami – wyjaśnia Katarzyna Klimaszewska, dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu w Raszynie.

Następnie drużyny wychodziły z szatni i w rytmie muzyki kierowały się na środek boiska. Wyglądało to niczym początek wielkiej piłkarskiej imprezy. – Mam nadzieję, że wszystko się udało od strony organizacyjnej. Frekwencja dopisała. Pojawili się wszyscy honorowi goście i sponsorzy, którzy uczestniczyli w uroczystości otwarcia. Wszystkie drużyny wraz z rzeszą kibiców gościły w Raszynie – mówi dyrektor raszyńskiego GOS-u.

Wszyscy mogli podziwiać pokaz tańca oraz taekwondo. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych. Spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Rodzice z wielką pasją dopingowali swoje pociechy. Cała niedziela na raszyńskim Wroniku pełna była sportowych emocji.

Rywalizację wygrali zawodnicy FC Barcelona Escola Varsovia, którzy występowali jako Szwajcaria. Druga pozycja dla KS Raszyn (Niemcy), a na trzecim stopniu podium uplasowała się drużyna Chlebnia/Grodzisk Mazowiecki (Włochy).

Nie obyło się bez podziękowań dla samorządowców oraz sponsorów, którzy zaangażowali się w organizację imprezy. Wszyscy w nagrodę otrzymali pamiątkowe koszulki w biało-czerwonych barwach z własnymi nazwiskami. – Bardzo bym się cieszyła w przypadku powstania takiej drużyny VIP-ów. Na pewno byśmy z wielkim szacunkiem i honorem reprezentowali Polskę. Rzecz jasna, że nasza kadra jest najważniejsza. Nasze zawody Mini Euro pokazują jaki poziom piłki nożnej jest obecnie w kraju. Mam nadzieję, że dzieci biorące udział w turnieju są piłkarską przyszłością Polski – tłumaczy Klimaszewska.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.