Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo Liderek!

Wreszcie doczekaliśmy się wyjazdowego zwycięstwa Blach Pruszyński Lidera Pruszków. Podopieczne Arkadiusza Konieckiego pojechały do najsłabszego w lidze MUKS Poznań i wygrały 65:62.

Zupełnie inne nastroje w obu ekipach panowały po meczu niż po pierwszej kwarcie. Po niej wyraźnie prowadziły gospodynie 21:10. W drugiej kwarcie naszym zawodniczkom prawie udało się odrobić zaległości. Duża w tym zasługa Ahley Shields, która dominowała tego dnia na parkiecie. W sumie, w całym meczu zdobyła aż 34 punkty!

Po zamianie stron pruszkowianki zbudowały wyraźną przewagę. W ostatniej ćwiartce gra się wyrównała, ale gospodynie nie były już w stanie odrobić strat.

Lider wygrał całe spotkanie 65:62 i wciąż liczy się w walce o play-off.

MUKS Poznań – Blachy Pruszyński Lider Pruszków 62:65 (21:10, 14:22, 9:19, 18:14)

MUKS: Ramona Casimiro 15, Paulina Antczak 12, Maurita Reid 10, Esmery Vargas-Sanchez 10, Latoya Williams 9, Magdalena Idziorek 4, Aleksandra Semmler 2, Adrianna Najtkowska 0, Dorota Mistygacz 0, Barbara Skowronek 0

Blachy Pruszyński Lider: Ashley Shields 34, Paulina Dąbkowska 12, Dellena Criner 9, Anna Kuncewicz 4, Tracy Gahan 4, Joanna Górzyńska-Szymczak 2, Katarzyna Bednarczyk 0, Lidia Kopczyk 0, Mirela Pułtorak 0, Amber Sprague 0