Pierwsze takie zwycięstwo Lidera w sezonie

Blachy Pruszyński Lider Pruszków wygrał z Odrą Brzeg 71:67. To pierwsze zwycięstwo w tym sezonie naszego zespołu z drużyną wyżej notowaną.

Jedynie w pierwszej kwarcie parkiet należał do zawodniczek z Brzegu. Przyjezdne szybko wypracowały kilkupunktową przewagę, dzięki czemu po 10 minutach prowadziły 25:16. Od połowy drugiej kwarty inicjatywę przejeły Liderki, które sukcesywnie odrabiały straty. Pomogła w tym skuteczna gra obronna strefą.

Gospodynie na prowadzenie wyszły pod koniec trzeciej ćwiartki. Końcówka była bardzo zacięta, ale skuteczność Delleny Criner pozwoliła pruszkowiankom utrzymać korzystny wynik do końca.

W całym meczu najlepiej w naszym zespole zaprezentowała się Ashley Shields (16 pkt). W drużynie rywalek pierwsze skrzypce grała Xenia Stewart (23).

Blachy Pruszyński Lider Pruszków – Odra Brzeg 71:67 (16:25, 17:14, 17:12, 21:16)

Blachy Pruszyński Lider Pruszków: A. Shields 16, D. Sissoko 13, M. Dabović 11, P. Dąbkowska 11, D. Criner 10, M. Pułtorak 6, J. Górzyńska-Szymczak 4, K. Bednarczyk 0

Odra Brzeg: X. Stewart 23, J. Daniel 18, B. Denson 13, E. Buszta 7, M. Żyłczyńska 4, J. Sepulveda 2, C. Ibekwe 0, N. Małaszewska 0