Pierwsza wygrana Liderek u siebie

Do trzech razy sztuka. Po dwóch porażkach we własnej hali, nadszedł czas na zwycięstwo. Lider Pruszków pokonał AZS Uniwersytet Warszawski 62:50 w 7. kolejce I ligi koszykówki kobiet.

Pierwsze minuty meczu nie wskazywały, żeby gospodynie miały odnieść premierowe zwycięstwo u siebie. Po trójce Krzyżaniak było 5:0 dla AZS-u. Dopiero po upływie ponad trzech minut Liderki zdobyły punkty za sprawą Marciniak – 2:5. To był sygnał do ataku. Liderki wyszły na prowadzenie – 8:5, które stopniowo powiększały. Zespół Jacka Rybczyńskiej pierwszą odsłonę zakończył wynikiem 17:11.

Drugą kwartę zdecydowanie zaczęły przyjezdne. Trójka Pawłowskiej dała AZS prowadzenie –  18:17. Liderki popełniały błędy, nie potrafiły zdobyć punktu przez ponad… siedem minut. Dopiero Marciniak przełamała złą passę gospodyń. W końcówce Liderki przebudziły się i na półmetku rywalizacji prowadziły 26:25.

Początek trzeciej odsłony dla zespołu Jacka Rybczyńskiego. Na parkiecie dobrze prezentowała się Marciniak, która prowadziła grę gospodyń – 31:25. Liderki budowały przewagę, a rywalki nie potrafiły przerwać ich passy. Celny rzut Minczewskiej zakończył trzecią kwartę – 44:35. Ostatnia odsłona wyrównana, jednak po obu stronach pojawiały się błędy. Liderki świętowały czwarte zwycięstwo w sezonie.

Najwięcej punktów dla pruszkowskiego zespołu zdobyła Alicja Minczewska – 18. Po 15 „oczek” rzuciły Marzena Marciniak i Monika Bieniek.

PTS Lider Pruszków – AZS Uniwersytet Warszawski 62:50 (17:11, 9:14, 18:10, 18:15)