Pierwsza porażka w sezonie

W meczu drugiej kolejki finału strefy mazowieckiej Liderki przegrały z drużyną MUKS WSG Supravis Bydgoszcz 53:59.

Od samego początku meczu widać było, że nie będzie to łatwe spotkanie dla obu zespołów. Po wyrównanej I kwarcie nic nie zapowiadało aż tak dramatycznej końcówki. Niestety w II i III odsłonie meczu skutecznie grające w obronie zawodniczki z Bydgoszczy nie pozwoliły na poprawne przeprowadzenie ataków i bezlitośnie wykorzystywały straty oraz brak skuteczności przy rzutach naszych koszykarek.

Pomimo wielu prób motywowania drużyny przez trenera Jacka Rybczyńskiego, to przyjezdne stopniowo powiększały przewagę, by na początku ostatniej odsłony prowadzić 46:34.

Na pięć minut przed końcem meczu Liderki, przy wsparciu nadkompletu publiczności, zerwały się do szaleńczej pogoni, rzucając MUKS-owi 15 punktów, ale to nie wystarczyło by odnieść zwycięstwo.

LIDER 53:59 MUKS WSG Supravis Bydgoszcz
(18:22, 5:6, 11:18, 19:13)

LIDER: Katarzyna Agnieszczak 15, Jolanta Nowocin 12, Klaudia Babecka 8, Kamila Petryka 7, Daria Doga 5, Maja Stachura 4, Agata Pacuszka 2, Katarzyna Dąbrowska 0, Katarzyna Miłobędzka 0.

MUKS: Aleksandra Szymańska 18, Martyna Miśków 17, Weronika Papiernik 10, Natalia Gwizdała 5, Weronika Preihs 5, Natalia Błaszczak 2, Magdalena Błysz 2, Oliwia Arendt 0, Agnieszka Kozłowska 0.