Pierwsza porażka Liderek

Zacięte spotkanie w Pruszkowie. Zespół Panattoni Europe Lider przegrał z Politechniką Gdańską 52:55.

Po raz ostatni kibice emocjonowali się występem podopiecznych Jacka Rybczyńskiego 14 października, kiedy to Liderki pokonały VBW GTK II Gdynia 67:60. Spotkanie z SMS PZKosz Łomianki zostało przełożone, a w 5. kolejce ekipa z Pruszkowa pauzowała. Dobry start sezonu rozbudził nadzieje miejscowych fanów koszykówki.

W ramach 6. kolejki I ligi do Pruszkowa przyjechała Politechnika Gdańska. Rozpoczęła Oliwia Szumełda-Krzycka, która zapisała na swoim koncie cztery punkty i dała jasny sygnał, że gospodynie celują w czwarte zwycięstwo w sezonie. Politechnika popełniała błędy i miała problem ze skutecznością. Gospodynie również nie grały rewelacyjnie, ale wykorzystały słabość rywala –  13:5.

W drugiej kwarcie spotkanie nabrało rumieńców. Koszykarki z Gdańska ruszyły do odrabiania strat. Przez długi czas Liderki utrzymywały prowadzenie, ale w ekipie przyjezdnych szalała Pyka. Po celnym rzucie wolnym Przybytek było po 21:21. Trójka Szumełdy-Krzyckiej i ponownie Liderki na prowadzeniu. Na półmetku gospodynie miały trzy punkty przewgai – 26:23. Kolejne dwie odsłony to zacięta walka, ale przyjezdne odrobiły straty i o wyniku decydowała dogrywka.

Najpierw Brzozowska, kilka sekund później Wojdalska i na tablicy wynik remisowy – 50:50. Niecelne rzuty z obu stron i na kolejne punkty trzeba było czekać blisko dwie minuty. Ostatnie trzynaście sekund to ogromne emocje. Dwa celne wolne Przybytek, chwilę później trafia Wojdalska i Liderki jeszcze wierzą – 52:54. Na osiem sekund przed końcem punkt zdobywa Pyka, Faleńczyk notuje zbiórkę w ataku i gospodynie muszą pogodzić się z porażką.

Najwięcej punktów dla Lidera zdobyła Szumełda-Krzycka – 25.

Panattoni Europe Lider Pruszków – Politechnika Gdańska 52:55 (13:5, 13:18, 13:14, 9:11, d. 4:7)