Pierwsza porażka Bogorii

Tenis Stołowy

Zwycięski marsz Bogorii zatrzymany. Tenisiści stołowi z Grodziska Mazowieckiego przegrali 1:3 wyjazdowe spotkanie z drużyną UKS Dojlidy Białystok.

Bogoria świetnie weszła w sezon krocząc od zwycięstwa do zwycięstwa. O potencjale zespołu Tomasza Redzimskiego najlepiej świadczy fakt, że w trzech meczach stracił zaledwie seta. Z kolei UKS rozpoczął sezon od dwóch porażek. Na pierwsze zwycięstwo beniaminek czekał do trzeciej serii gier, w której rozprawił się 3:0 z Pogonią Lębork. Na występ przed własną publicznością podopieczni Piotra Anchima musieli czekać do starcia z Bogorią.

Atut własnego terenu pozytywnie podziałał na UKS Dojlidy. Kwan Kit Ho uporał się ze świetnie spisującym się dotychczas Panagiotisem Gionisem. Grek ugrał zaledwie seta. W trzeciej odsłonie wygrał do 4, jednak w kolejnej zawodnik gospodarzy postawił kropkę nad „i”. Były zawodnik Bogorii – Wang Zen Yi nie miał litości dla Chana Kazuhiro. Popularny „Wandżi” rozbił wicemistrza Japonii do 4, 7 i 4.

Sygnał do ataku dał Daniel Górak. Gracz Bogorii rywalizację z Pawłem Platonowem rozpoczął od zwycięstwa do 6. Następnie do głosu doszedł zawodnik białostockiej ekipy. Trzeci i czwarty set niezwykle wyrównane i pełne walki, jednak do 9 wygrywał Górak. Kazuhiro nie dał rady utrzymać grodziszczan w grze. Kwan Kit Ho rozgrywał fenomenalne zawody i zapewnił zwycięstwo gospodarzom.

UKS Dojlidy – Dartom Bogoria Grodzisk Maz. 3:1