Pierwsza liga dla Lidera

Koszykówka

Zawodniczki PTS Lider Pruszków w Głownie wywalczyły awans do pierwszej ligi. Koszykarki z Pruszkowa właśnie zakończyły swoje zmagania w trzydniowym turnieju.

Trener Lidera Jacek Rybczyński już od początku sezonu mocno podkreślał, że drużyna ma tylko jeden cel – awans do I Ligi Koszykówki Kobiet. Te zamierzenia mozolnie spełniały jego podopieczne gromiąc rywalki w ligowych rozgrywkach. Ciężka praca została nagrodzona. Liderki awansowały do turnieju, w którym stawką był wspomniany awans.

Zawody rozpoczęły się w miniony piątek. Wśród rywali Lidera znalazły się zespoły: TK Alles Głowno, KU AZS UŚ Katowice oraz xDemon Tęcza Leszno. Zmagania koszykarek otworzyło spotkanie zespołów z Pruszkowa i Katowic. Faworyt mógł być tylko jeden. Co więcej mocno było to widać na parkiecie. Pierwsze skrzypce pewnie grały Liderki. Zawodniczkom z Katowic nie udało się zagrozić pruszkowiankom. Fragment spotkania między 15. a 27. minutą to prawdziwa dominacja Liderek. Ze stanu 27:16, w 17 minut doprowadziły do wyniku 44:18! Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 63:38.

Trudna rozgrywka czekała na Liderki w sobotę. Podopieczne Rybczyńskiego musiały zmierzyć się z drużyną gospodarzy turnieju TK Alles Głowno. Mecz już od pierwszych minut był wyrównany. Pierwsza kwarta zakończyła się remisem 15:15. W drugiej kwarcie prym na parkiecie wiodły już gospodynie wypracowując sobie ośmiopunktową przewagę. Kolejne kwarty można zapisać na konto Lidera. Pruszkowianki mozolnie odrabiały straty, niestety do remisu nie doprowadziły. Zabrakło im zaledwie dwóch oczek. TK Alles Głowno – PTS Lider Pruszków 56:54.

Sobotnia przegrana nie skreśliła jednak szans na awans Liderek do I ligi. Koszykarkom do pokonania został jeden zespół – xDemon Tęcza Leszno. Niedzielne starcie rozpoczęło się o godz. 10.30. Już od pierwszych sekund widać było, że pruszkowianki są mocno zmotywowane. Po pierwszej kwarcie zawodniczki Lidera miały na swoim koncie 15 punktową przewagę, którą skrupulatnie powiększały do końca spotkania. Podopieczne Jacka Rybczyńskiego ostatecznie pokonały rywalki z Leszna 77:54 i zagwarantowały sobie awans do I Ligi Koszykówki Kobiet.

– Jestem strasznie szczęśliwy z awansu, bo cały sezon to była ciężka praca zespołowa wymagająca wielu poświęceń. Dziewczyny tez są bardzo zadowolone. Zagrały świetny turniej. Wytrzymały to kondycyjnie i psychicznie – podkreśla Jacek Rybczyński, trener Liderek.

Zapytaliśmy trenera, czy po sobotnim przegranym meczu zawodniczki nie straciły wiary w awans? – Na gorąco po spotkaniu dostały mocną reprymendę, ale same zdawały sobie sprawę z popełnionych błędów. Wieczorem już na spokojnie przeanalizowaliśmy te niedociągnięcia i w dzisiejszym spotkaniu z Lesznem tych potknięć już nie było. Dziewczyny świetnie współpracowały co dało nam zwycięstwo i awans – podkreśla Rybczyński.

Teraz koszykarki z Pruszkowa będą miały czas na regeneracje sił i odpoczynek od treningów. Ale jak podkreśla trener Rybczyński nie na długo.

PTS Lider Pruszków – KU AZS UŚ Katowice 63:38 (20:12, 15:4, 18:6, 10:16).
TK Alles Głowno – PTS Lider Pruszków 56:54 (15:15, 24:16, 7:12, 10:11).
xDemon Tęcza Leszno – PTS Lider Pruszków 54:77 (11:26, 17:16, 12:19, 14:16).