Piąte zwycięstwo naszych LIDER-ek

Koszykówka

Rezerwy pierwszoligowego SKK Polonia Warszawa nie postawiły zbyt wysokich wymagań naszym LIDER-kom, które odniosły kolejne ligowe zwycięstwo.

Chociaż wynik meczu otworzył celny rzut za 2 punkty miejscowych, a w ich składzie wystąpiło kilka zawodniczek z pierwszoligowego zespołu, to LIDER-ki narzuciły swój styl gry i konsekwentnie powiększały przewagę – po dwóch kwartach prowadzimy 45:8. Po przerwie styl gry obu zespołów nie ulega zmianom, Polonistki poprawiają nieco swoją skuteczność rzutową, a nasze LIDER-ki z każdą akcją powiększają i tak już sporą przewagę – na koniec III kwarty buzzer beater-em popisuje się Maja Stachura. Na parkiecie pojawiły się także nasze juniorki – swój debiut w pierwszym zespole, z dorobkiem 2 punktów, zalicza Agata Imiołek, a Anna Mierzejewska w kolejnym dobrym występie zdobyła 8 punktów.

Ostatecznie nasze LIDER-ki gromią zespół z Warszawy 35:95. Na uwagę zasługuje również fakt, iż w zespole gospodarzy wystąpiła wychowanka i wieloletnia zawodniczka Lidera – Anna Cwyl. Koszykarka, która w sezonie 2008/2009 wywalczyła z pruszkowskim klubem awans do ekstraklasy zdobyła wczoraj 2 punkty.

SKK Polonia II Warszawa LIDER 35:95
(2:24, 6:21, 14:25, 13:25)

Polonia: Aneta Supeł 11, Anna Kolad 6, Magdalena Kulińska 4, Joanna Rudenko 4, Karolina Rybkowska 4, Anna Cwyl 2, Dominika Słomka 2, Justyna Stankiewicz 2, Klaudia Karwowska 0, Magdalena Ślusiewicz 0, Patrycja Wróbel 0.

LIDER: Kamila Petryka 23, Maja Stachura 21, Jolanta Nowocin 18, Daria Doga 10, Anna Mierzejewska 8, Katarzyna Miłobędzka 7, Klaudia Babecka 6, Agata Imiołek 2, Katarzyna Agnieszczak 0, Anna Karasek 0.