Piąta porażka Znicza

Zagłębie Sosnowiec pokazało, że jest kandydatem do awansu do ekstraklasy. Boleśnie przekonał się o tym Znicz Pruszków. Żółto-czerwoni polegli w starciu z wiceliderem 1:4 w spotkaniu 7. kolejki I ligi.

Znicz znajduje się na dnie ligowej tabeli i nadal czeka na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Od Zagłębia piłkarze z Pruszkowa otrzymali potężny cios. Wicelider na stadionie przy ul. Bohaterów Warszawy urządził sobie kanonadę strzelecką.

Podopieczni Jacka Magiery już w pierwszej połowie ustawili sobie mecz. W 16. minucie wynik spotkania otworzył wypożyczony do Zagłębia z Legii Warszawa Tin Matić. Młody Chorwat imponuje swobodą w grze i wyczuciem. W Pruszkowie potwierdził swoje możliwości. Kilka minut później Piotra Misztala pokonał doświadczony Tomasz Nowak.

Żółto-czerwoni liczyli, że w drugiej połowie będzie lepiej. Sztab szkoleniowy postawił na wzmocnienie potencjału ofensywnego. Na placu gry pojawili się Adrian Paluchowski i Maksymilian Banaszewski.

Jakiekolwiek nadzieje zostały szybko pogrzebane. Sebastian Dudek w 53. minucie wykorzystał rzut karny i zdobycie chociażby jednego punktu przez gospodarzy graniczyło z cudem. Zagłębie to doświadczona oraz dobrze poukładana drużyna. Sprawę zwycięstwa Zagłębia przesądził Wojciech Łuczak. Piłkarze Znicza szukali szansy na zdobycie bramki. Wysiłki przyniosły efekt w 75. minucie, gdy sposób na Szumskiego znalazł Paluchowski.

Znicz Pruszków – Zagłębie Sosnowiec 1:4 (0:2)
Paluchowski 75′ – Matić 16′, Nowak 24′, Dudek 53′(k), Łuczak 60

Znicz: Misztal – Jaroch, Długołęcki, Mysiak, Zaborowski – Rackiewicz (46′ Banaszewski), Machalski, Niewulis, Grabowski, Jagiełło (68′ Zembrowski) – Kita (46′ Paluchowski)

Zagłębie: Szumski – Budek, Najemski, Markowski, Udovičić – Ryndak (88′ Sanogo), Matusiak, Nowak, Dudek (58′ Łuczak), Pribula (74′ Klama) – Matić