Trzy punkty dla Znicza

Po czterech kolejnych meczach bez zwycięstwa piłkarze pruszkowskiego Znicza w końcu zdobyli komplet punktów. Żółto-czerwoni pokonali u siebie Pogoń Siedlce 2:0.

Spotkanie nie zaczęło się jednak zbyt obiecująco. Przez pierwsze 20 minut nie zdarzyło się nic godnego odnotowania. Obie drużyny grały bardzo zachowawczo koncentrując się głównie na bronieniu dostępu do własnej bramki. Pierwszy strzał na bramkę gospodarze oddali dopiero w 21. minucie. W 30. minucie piłka po strzale Arkadiusza Jędrycha trafiła w boczną siatkę. Ale już dwie minuty później zawodnicy i kibice Znicza mogli się cieszyć z pierwszego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę do własnej bramki wpakował naciskany przez Jędrycha Agu Chinonso. W 37. minucie swoją okazję mieli goście, ale Piotr Misztal doskonale obronił strzał z 8 metrów i na przerwę żółto-czerwoni schodzili ze skromnym, jednobramkowym prowadzeniem.

Drugie 45 minut rozpoczęło się od ataków gości, ale Misztal tego dnia był nie do pokonania. W 58. minucie swoją okazję miał Przemysław Sztybrych, ale Jacek Kołaczyński nie dał się pokonać. Kilka minut później Misztal popisał kapitalną interwencją instynktownie broniąc strzał z najbliższej odległości.  W 71. minucie pięknym strzałem z rzutu wolnego na 2:0 podwyższył Grzegorz Wojdyga. Kontaktową bramkę mógł zdobyć Jacek Kosmalski, ale zdobywca kilkudziesięciu goli na boiskach ekstraklasy również nie zdołał pokonać bramkarza Znicza.  W ostatniej minucie jeszcze bramkę zdobył Kamil Tomas, ale sędzia liniowy dopatrzył się spalonego i gola nie uznał.

Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 2:0 (1:0)

Znicz: Misztal – Jędrych, Łudziński, Zubavicius (79’ Jędrzejczyk), Kucharski – Januszewski, Kopciński (90’ Duda ), Wojdyga, Zawodziński (82’ Witkowski) – Bylak (67’ Tomas), Sztybrych.

Pogoń: Kołaczyński – Marchel, Krystoniak, Talar (61’ Dziewulski), Guzek – Chinonso, Rodak (70’ Czerkas), Kaliszewski, Marczak (54’ Paczkowski) – Kwiatkowski, Kosmalski

Sędziował: Łukasz Szczech (Białystok)