Pelikan wypunktował Pogoń

Piłka Nożna

Trwa kryzys Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Zespół z Al. Mokronoskich w spotkaniu 29. kolejki III ligi przegrał na własnym boisku z Pelikanem Łowicz 1:2.

Czternasta porażka Pogoni w obecnych rozgrywkach. Podopieczni duetu Dębiec-Tataj przegrali trzecie spotkanie z rzędu. Pelikan szybko wszedł na wysokie obroty. Goście nie zamierzali czekać i od razu przystąpili do działania. Już w 4. minucie zatrudniony został Michał Brudnicki. Napór gości nie malał. W 13. minucie po uderzeniu głową Fałowskiego piłka wylądowała w siatce.

Pogoń chciała szybko odpowiedzieć. W 15. minucie uderzał Michalski, jednak bramkarz Pelikana sparował piłkę na rzut rożny. Przyjezdni nie zamierzali bronić prowadzenia i ponownie ruszyli do przodu. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 22. minucie Bujalski przymierzył, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Pech chciał, że odbiła się od pleców Brudnickiego i znalazła się w siatce. Pogoń przegrywała 0:2, jednak nie zamierzała składać broni. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze mieli swoją szansę, ale Wilanowski trafił w słupek.

Druga część gry to przewaga Pogoni. Piłkarze Pelikana uwierzyli, że zwycięstwo mają w kieszeni i nieco rozluźnili szyki. W 61. minucie Damjanow popisał się celnym strzałem głową. Pogoń zdobyła bramkę kontaktową, jednak mimo kolejnych wysiłków wyrównać się nie udało.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Pelikan Łowicz 1:2 (0:2)
Damjanow 61′ – Fałowski 13′, Brudnicki 22′ (s)