Panagiotis Gionis wraca do Bogorii

Tenis Stołowy

Po blisko rocznej przerwie do zespołu Bogorii wraca ulubieniec grodziskiej publiczności Panagiotis Gionis. Grek dołączy do zespołu od nowego sezonu.

Tenisista stołowy wraca do Grodziska po krótkiej przygodzie z czeskim klubem. – Popularny Panos w tym sezonie broni barw czeskiego zespołu TTC Ostrava 2016, w którym wygrywał indywidualnie wiele spotkań w elitarnej Lidze Mistrzów i Pucharze ETTU. Gionis zapadł w pamięci grodziskiej publiczności dzięki swojemu spektakularnemu stylowi gry oraz pozytywnemu usposobieniu. Te dwie cechy łączył dodatkowo ze skuteczną grą. W fazie play-off poprzedniego sezonu Lotto Superligi Panagiotis był bohaterem drużyny prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego, wygrywając wszystkie pięć pojedynków indywidualnych – informuje Adam Białek z Bogorii.

– Z pewnością kibicom Bogorii najbardziej w pamięci utkwiła wygrana z Wong Chung Tingiem, wówczas siódmą rakietą świata. Ta wygrana przypieczętowała zwycięstwo nad Dekorglassem Działdowo. Również w wielkim finale Lotto Superligi z AZS Unią Gdańsk, Grek stanął na wysokości zadania wygrywając wówczas z Kaiem Konishim. Również w Lidze Mistrzów Panos w barwach Bogorii zanotował wiele kapitalnych pojedynków pokonując takie gwiazdy światowego tenisa stołowego jak, Liam Pitchford, Patrick Franziska czy Chen Chien An – dodaje Białek.

Panagiotis Gionis to od kilku lat czołowy tenisista Europy. W swoim dorobku ma medale Mistrzostw Europy w singlu i drużynie. Grek jest również zwycięzcą międzynarodowych turniejów ITTF (m.in. Croatia Open 2017). Przez wiele lat bronił barw Borussi Dusseldorf najlepszej ekipy europejskiej XXI wieku. Od wielu lat znajduje się również w czołówce rankingu ITTF. Najwyżej w nim był na 18. miejscu. – Panos również w ostatnim czasie pokazuje swoją wysoką formę. W niedawno zakończonym prestiżowym TOP16 zajął wysokie 5. miejsce. Jest nam niezwykle miło, że od nowego sezonu Panos wróci do naszego zespołu – zaznaczają przedstawiciele Bogorii.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.