Paluchowski rozstrzelał Świt

Wyjazdowym zwycięstwem nad Świtem Nowy Dwór Mazowiecki piłkarze Znicza Pruszków zainaugurowali rundę wiosenną rozgrywek II ligi. Pruszkowianie wygrali 3:1, a klasycznym hat-trickiem popisał się Adrian Paluchowski.

Pierwsza połowa nie zapowiadała jednak tak dobrego rezultatu dla Znicza. Od początku spotkania swój styl gry próbowali narzucić piłkarze Świtu. Już w 8. minucie bramkę dla gospodarzy strzelił Rafał Melon, jednak sędzia Tomasz Marciniak odgwizdał w tej sytuacji spalonego. Zawodnicy z Nowego Dworu nie ustawali jednak w staraniach, aby zdobyć gola. W 23. minucie dobrze w pole karne bramkarza Znicza Pawła Pazdana dośrodkował Łukasz Sosnowski, ale żaden z piłkarzy gospodarzy nie zamknął tej akcji. Cztery minuty później skutecznie interweniował Pazdan przy strzale Karola Ziąbskiego. Starania piłkarzy Świtu przyniosły efekt w postaci gola w 32. minucie. Wynik tego meczu otworzył Kamil Szczepański.

Bramka podziałała otrzeźwiająco na graczy z Pruszkowa, którzy od momentu straty gola ruszyli do przodu. Do remisu udało się doprowadzić w 53. minucie spotkania, kiedy to w polu karnym Świtu sfaulowany został Adrian Paluchowski, a chwilę później wykorzystał rzut karny. Znicz postanowił pójść za ciosem i wywierał presję na rywala. Efekt? W 59. minucie podanie w pole karne z głębi pola od Marcina Rackiewicza odebrał Paluchowki i po raz drugi zmusił bramkarza Michała Bigajskiego do wyjmowania piłki z siatki. Ostateczny cios napastnik Znicza zadał Świtowi w 90. minucie. Tym samym skompletował klasycznego hat-tricka i zapewnił dobrą atmosferę w zespole na start rundy wiosennej.

Świt Nowy Dwór Maz. – Znicz Pruszków 1:3

Bramki: 32′ Szczepański – 53′,59′,90′ Adrian Paluchowski.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki:
Michał Bigajski – Łukasz Sosnowski, Michał Krzymiński (83′ Mateusz Zawiska), Karol Drwęcki, Paweł Nowotka – Kamil Szczepański, Marcellinus Obem, George Enow, Karol Ziąbski – Michał Strzałkowski, Rafał Melon (37′ Przemysław Szabat)

Znicz Pruszków:
Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Kamil Tomas (76′ Michał Chrabąszcz) – Marcin Rackieiwcz, Norbert Jędrzejczyk, Michał Kucharski, Maks Banaszewski (78′ Mariusz Zawodziński), Michał Zapaśnik (88′ Daniel Nawrocki) – Adrian Paluchowski.