Outsider za mocny

Koniec marzeń koszykarzy Znicza Basket o zajęciu bezpiecznego miejsca w tabeli gwarantującego utrzymanie w I lidze. Pruszkowianie przegrali w Stargardzie Szczecińskim z miejscową Spójnią 54:57.

W piłce nożnej o takich meczach mówi się, że są z gatunku tych, za sześć punktów. Wczoraj spotkały się ze sobą zespoły, które walczą o utrzymanie i w ich przypadku każdy punkt jest na wagę złota. Niestety Znicz Basket osłabiony brakiem Adama Linowskiego nie był w stanie uporać się z najsłabszą drużyną rozgrywek i zanotował dziewiętnastą porażkę w sezonie.

Podopieczni Michała Spychały słabo wypadli w pierwszej odsłonie spotkania. Gospodarze szybko objęli prowadzenie, które w pewnym momencie sięgało nawet 11 punktów przewagi. Po zmianie stron pruszkowianie rzucili się do odrabiania strat i już w 4 min. trzeciej kwarty doprowadzili do remisu.

W ostatniej kwarcie gra obu drużyny momentami niewiele miała wspólnego z koszykówką. Nerwy dawały się we znaki zarówno zawodnikom miejscowych, jak i podopiecznym Michała Spychały. Szarpana gra, sporo fauli – w tym również niesportowych – i zerowa skuteczność pruszkowian w ostatnich 3 minutach meczu zadecydowały o triumfie miejscowych.

Porażka w Stargardzie Szczecińskim oznacza, że Znicz Basket traci szanse na wywalczenie bezpiecznego 10 miejsca w tabeli. O tym czy pruszkowianie pozostaną w I lidze na przyszły sezon zadecyduje faza play-out.

Spójnia Stargard Szczeciński – Znicz Basket Pruszków 57:54 (19:17, 14:10, 13:12, 11:15)

Punkty dla Spójni: Stokłosa 17, Koszuta 14, Pytyś 12, Soczewski 8, Wróblewski 3, Bodych 2, Michał Kwiatkowski 1, Łukasz Kwiatkowski 0, Suliński 0, Zarzeczny 0.

Punkty dla Znicza Basket: Lewandowski 15, Aleksandrowicz 11, Put 8, Mieczkowski 6, Matuszewski 6, Kulikowski 6, Wojtyński 2, Janik 0, Czosnowski 0.