Otwarcie Ligi Mistrzów dla Bogorii!

Na inaugurację Ligi Mistrzów Bogoria pokonała w Grodzisku Mazowieckim francuski Istres TT 3:0. Znakomity debiut zaliczył Koreańczyk Oh Sang Eun, który otworzył wynik pojedynku.

Sezon 2011/2012 w Grodzisku Mazowieckim rozpoczęło dwóch najstarszych zawodników obu ekip. Transferowy hit lata w Europie, 34-letni Oh Sang Eun tylko w pierwszym secie ustąpił cztery lata młodszemu Christophowi Legoutowi. W kolejnych setach niesiony dopingiem Oh już nie pozostawił wątpliwości, kto jest lepszy w tym pojedynku. W czwartym secie przy stanie 11-10 wykorzystał już pierwszą piłkę meczową, w debiucie wyprowadzając swoją drużynę na prowadzenie.

Na 2-0 wynik podwyższył niezawodny „Wandżi”, który po ostatniej akcji nie krył olbrzymiej radości ze swojego punktu. W meczu z nieobliczalnym Chińczykiem Chen Jianem nasz tenisista stołowy zwyciężył 3:1. W ostatniej grze grodziszczanin przegrywał już 1:6, ostatecznie triumfując 11-9.

We właściwy rytm gry Daniel Górak w starciu ze Stephanem Lebrunem wszedł dopiero w drugim secie. Po porażce 9-11 w otwierającej grze, kolejne trzy zdecydowanie padły jego łupem. Górak przypieczętował sukces Bogorii i zapewnił dwa punkty w tabeli grupy A Ligi Mistrzów

Dla Bogorii to trzeci start w historii w Lidze Mistrzów. W kolejnym spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Redzimskiego zagrają z obrońcą tytułu niemiecką Borussią Duesseldorf (16 września, godz. 19.00, Grodzisk Mazowiecki).