Ostre granie w niskich ligach

Piłka Nożna

Miniony weekend na lokalnych murawach był niezwykle zacięty. Drużyny z naszego regionu ambitnie walczyły o każdego gola. Nie dla wszystkich jednak piłkarskie boje okazały się zwycięskie.

W grupie południowej IV ligi kibice mogli oglądać dwa spotkania, które można nazwać derbami regionu. Mszczonowianka Mszczonów zmierzyła się z KS Raszyn. W tym meczu zdecydowany prym wiedli piłkarze z Mszczonowa wygrywając 3:0. Kolejne „derby” to starcie UKS Łady z Żyrardowianką Żyrardów. Choć po 90 minutach na tablicy widniał skromy wynik 1:0 to emocji nie zabrakło. Trzy punkty z tego spotkania wywiozła Żyrardowianka. Z wygranej mogli się cieszyć piłkarze Znicza II Pruszków. Pruszkowski zespół pokonał KS Warka 2:0. Mniej szczęścia mieli zawodnicy z Błonia. Błonianka przegrała 0:2 z Wilgą Garwolin.

W grupie północnej Ożarowianka Ożarów pokazała, że wysoka pozycja w tabeli to nie przypadek. Piłkarze z Ożarowa po wygranej 2:0 z KS Łomianki do swojego konta dopisali cenne trzy punkty.

Drużyny z okręgówki w ten weekend również nie zawiodły, chociaż i nie zachwyciły. Tylko Milan Milanówek i LKS Chlebnia mogły cieszyć się ze zwycięstwa. Milanowianie okazali się lepsi od zawodników KS Teresin. Milan wygrał 3:2. LKS Chlebnia pokonała natomiast drużynę Naprzód Stare Babice. Wynik? Również 3:2. Podziałem punktów musiał zadowolić się drugi zespół Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Unia Warszawa okazała się niełatwym rywalem. Starcie Pogoni z Unią zakończyło się wynikiem 2:2. Emocji nie brakowało w pozostałych spotkaniach. Perła Złotokłos musiała uznać wyższość FC Lesznowola (1:2). Bez punktów pozostaje również Naprzód Brwinów, który przegrał z SEMP-em Ursynów 0:1.

W A klasie również gorąco. W grupie Warszawa III Piast Piastów dosłownie zdeklasował KS II Raszyn. Piastowianie wygrali aż 6:0. Z trzech oczek mogą cieszyć się piłkarze AMT Nowa Wieś, którzy wygrali z UMKS II Piaseczno. Tu wynik nie był aż tak spektakularny – 1:0. Wrzos Międzyborów zmierzył się z GLKS-em Nadarzyn. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a każdy z zespołów może na swoje konto dopisać punkt. Miniony weekend nie był pomyślny dla Tura Jaktorów, którzy przegrał 0:3 ze Spartą II Jazgarzew. W tej kolejce pauzowali piłkarze Perły II Złotokłos.

W grupie Warszawa IV pasmo porażek drużyn z naszego regionu. W tej kolejce trzy punkty „zarobiła” jedynie Błonianka II Błonie, która wygrała 3:0 z Błękitnymi Korytów. Z punktu mogą się cieszyć zawodnicy Passovi Pass, którzy zremisowali z LKS Osuchów 2:2. A porażki? Tu lista jest długa. LKS II Chlebnia przegrała z Piastem Feliksów 0:2. Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki uległa Rysiowi Laski 1:2. Taki sam wynik padł w starciu UKS GOSiR Stare Babice z Orłem Kampinos. Orzeł okazał się lepszy. Drugi zespół Mszczonowianki Mszczonów zapewne będzie chciał szybko zapomnieć o meczu z Promykiem Nowa Sucha. Mszczonowianie przegrali1:4.

W B klasie nie zabrakło gradu bramek. W grupie Warszawa III drugi zespół Milanu II Milanówek wygrał z UKS Tarczyn 3:1. Pozostałe zespoły niestety swoje starcia przegrały. Ogień Brwinów uległ 1:2 drużynie UKS Ołtarzew, a GLKS II Nadarzyn przegrał z warszawską Gwardią 1:5.

W grupie Warszawa IV Guzovia Guzów wygrała z KS Blizne 2:0. Identyczny wynik padł w spotkaniu Pogoni Wiskitki z Relaxem Radziwiłłów. Niestety tu zarówno bramki, jak i punkty na swoje konto dopisali zawodnicy z Radziwiłłowa.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.