Ostatnie szlify Liderek

Niebawem zespół PTS Lider Pruszków zainauguruje rozgrywki w 1. Lidze Kobiet. Koszykarki mają ostatnie chwile na przygotowanie się do sezonu.

Co można zrobić w tak krótkim czasie? Przede wszystkim zawodniczki Lidera muszą przetestować różne warianty gry. Drużynę z Pruszkowa jako beniaminka rozgrywek czeka wymagająca rywalizacja. Powszechnie mówi się, że pierwszy sezon po awansie jest trudny. Chodzi o zaadaptowanie się do nowych warunków rywalizacji i klasy rywali.

Jednak po sparingowym spotkaniu z UKS Basket Aleksandrów Łódzki nie trzeba mieć obaw, co do postawy Liderek. Ekipa z Pruszkowa pokonała siódmą ekipę poprzedniego sezonu 1. ligi. Basket od początku spotkania narzucił swoje warunki gry i decydował o obliczu meczu. Wydawało się, że koszykarki z Aleksandrowa Łódzkiego zwycięstwo mają w kieszeni, jednak przyszła czwarta kwarta. Liderki zaprezentowały wysoką kulturę gry i skutecznie neutralizowały ataki swoich rywalek. Basket nie mógł przebić się przez szczelną obronę zespołu z Pruszkowa. Lider odrobił starty i wygrał 56:49.

To pokazuje, że ekipę z Pruszkowa stać na równorzędną rywalizację w lidze. Jednak trzeba wyciągnąć również wnioski z postawy Liderek w meczu z KU AZS Uniwersytetu Warszawskiego, a zwłaszcza z pierwszej kwarty. Ekipa z Pruszkowa grała ostrożnie, ale nie potrafiła zneutralizować poczynań rywala. Pierwsza kwarta zakończyła się pogromem – 30:7 dla AZS-u. W kolejnych odsłonach Lider starał się odrobić straty, ale bezskutecznie i przegrał 38:58.

Dwa spotkania i dwa różne oblicza zespołu z Pruszkowa. Sparingi są doskonałą okazją do przećwiczenia pewnych schematów, a także naprawienia mankamentów. Lider nie stoi na straconej pozycji przed startem rozgrywek sezonu 1. ligi kobiet, ale drużyna musi się jeszcze uczyć.

Pierwsze spotkanie Liderki rozegrają już 3 października. Na własnym parkiecie podejmą KS Bakset 25 Bydgoszcz.