Ósma wygrana Lidera

W 15. kolejce I ligi koszykówki kobiet PTS Lider Pruszków pokonał Mon-Pol Płock 84:70.

Od pierwszych minut gospodynie ruszyły do przodu i na efekty nie trzeba było długo czekać – 6:2. Po celnym rzucie Szyller Liderki prowadziły 17:10. W końcówce pierwszej kwarty Mon-Pol zmniejszył straty – 23:19.

Druga odsłona była decydująca dla końcowego wyniku. Płock zaczął z nadziejami i tracił do Lidera tylko trzy punkty – 25:22. Kolejne minuty dla gospodyń, które kompletnie rozbiły rywalki i na półmetku prowadziły 59:32.

Trzecia kwarta wyrównana, choć na pierwsze punkty Liderkom przyszło czekać ponad trzy minuty. Ostatnia odsłona dla Mon-Polu, który zmniejszył straty, ale nie był w stanie dogonić Lidera.

To drugie zwycięstwo z rzędu, a ósme w sezonie drużyny Jacka Rybczyńskiego. Lider Pruszków zajmuje 4. miejsce w I lidze.

Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobyła Alicja Minczewska – 27.

PTS Lider Pruszków – Mon-Pol Płock 84:70 (23:19, 36:13, 14:17, 11:21)