Ósma wygrana Lidera

Panattoni Europe Lider Pruszków triumfował w starciu na szczycie. W 11. kolejce I ligi koszykówki kobiet zespół Jacka Rybczyńskiego pokonał AZS Uniwersytet Gdański 62:56.

Skuteczną trójką spotkanie otworzyła Marzena Marciniak, ale potem do głosu doszły gospodynie – 3:6. Gra była wyrównana, jednak niewielką przewagę miał AZS. W końcu Lider dogonił rywala. Celnt rzut Wojdalskiej i był remis – 12:12. Przez ponad dwie minuty żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć punktów. Trafiła dopiero Szczęśniak – 14:12 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza odsłona.

Gra cały czas była wyrównana, ale ponownie AZS uciekł przyjezdnym – 22:17. W końcu w obozie pruszkowskiej drużyny zaczęło robić się gorąco. Gospodynie powiększały przewagę – 27:17. Lider walczył i na półmetku przegrywał 26:30. Z każdą minutą pruszkowski zespół rozkręcał się. W trzeciej kwarcie dominował i po trafieniu Szczepanik Lider prowadził 35:34. Marciniak wyśmiecie spisywała się na linii rzutów wolnych, trójka Szumełdy-Krzyckiej – 42:34. AZS stanął, a przyjezdne robiły swoje. Gospodynie przebudziły się w końcówce trzeciej odsłony i nieco zmniejszyły straty. Przed ostatnią kwartą Lider miał sześć punktów przewagi – 48:42.

Do końca Liderki miały pełną kontrolę nad spotkaniem. W czwartej kwarcie prowadziły już 60:44, ale AZS walczył i ostatecznie skończyło się 62:56.

Najwięcej punktów dla zespołu z Pruszkowa zdobyła Oliwia Szumełda-Krzycka – 14.

Lider wygrał ósme spotkanie w sezonie, a czwarte na wyjeździe i z dorobkiem 18 punktów zajmuje trzecią pozycję w tabeli. Prowadzi Politechnika Warszawska (19 punktów).

AZS Uniwersytet Gdański – Panattoni Europe Lider Pruszków 56:62 (14:12, 16:14, 12:22, 14:14)