Okocimski lepszy od Nadarzyna

Piłkarze GLKS Nadarzyn przegrali na własnym stadionie z Okocimskim Brzesko 0:1, przez co spadli na 12. miejsce w tabeli II ligi.

Do Nadarzyna przyjechał zespół ze ścisłej czołówki. Podopieczni Tomasza Matuszewskiego chcieli sprawić niespodziankę i urwać punkty kandydatowi do awansu.

Jednak w mecz lepiej weszli goście, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod bramką Macieja Łykowskiego. Bardzo dobre okazje do strzelenia goli mieli Paweł Smółka i Rafał Gil, ale nie potrafili skutecznie wykończyć akcji.

W drugiej części spotkania obraz gry się nie zmienił – sporą przewagę mieli piłkarze Okocimskiego Brzesko. Kilka minut po przerwie w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Urbański, ale piłka po jego strzale minęła bramkę Nadarzyna.

To co nie udało się wcześniej Urbańskiemu, udało się Smółce. W 65. minucie piłkę w pole karne wstrzelił Wojciech Wojcieszyński, a dobrze ustawiony Smółka tylko dopełnił formalności.

Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć rywalom i mecz zakończył się skromnym zwycięstwem Okocimskiego. Drużyna z Brzeska po zwycięstwie w Nadarzynie zajęła pozycję lidera II ligi. GLKS zajmuje 12 miejsce i na sześć kolejek przed końcem rozgrywek ma dwanaście punktów przewagi nad strefą spadkową.

GLKS Nadarzyn – Okocimski Brzesko 0:1 (0:0)

GLKS: Łykowski – Sala , Goliński , Sztybrych , Centkowski – Wrzesiński , Dynarek , Grajek, Kaleta – Charzewski, Zaniewski

Okocimski: Trela – Szymonik, Czerwiński, Urbański, Pawłowicz – Pyciak, Baliga, Wojcieszyński (87’ Kostecki), Rupa (71’ Darmochwał) – Smółka (75’ Głaz), Gil

sędziował: Tomasz Zieliński (Konin)