O krok od pucharu

Pruszków

Młodym piłkarzom Znicza Pruszków nie udało się zwyciężyć w halowym turnieju piłki nożnej rocznika 2007 o Puchar MZOS Pruszków. Mimo to adepci futbolu mogą być z siebie dumni. Znicz zajął trzecie miejsce.

Do Pruszkowa zjechały się drużyny z całej Polski. Znicz Pruszków wystawił dwa zespoły. Nie zabrakło również ekip z naszego regionu – Pogoń Grodzisk i FC Komorów. Dwanaście zespołów walczyło o triumf, jednak każda mogła liczyć na pamiątkowy puchar.

Zwycięzcy nie kryli radości z medali i nagród rzeczowych. Najlepsi mogli liczyć na sprzęt sportowy, kosmetyki i słodycze, a więc było o co grać. Triumfowała ekipa Drukarza Warszawa, która w finale pokonała w rzutach karnych Ursus Warszawa. W regulaminowym czasie gry było 0:0.

Na podium wdrapał się Znicz I Pruszków, którego zawodnicy zremisowali 1:1 z Talentem Białystok, jednak byli skuteczniejsi w karnych – 2:1. Na siódmej pozycji uplasował się FC Komorów, ósma była Pogoń Grodzisk. Z kolei Znicz II Pruszków znalazł się na 9. miejscu.

Dobrej zabawy nie brakowało. Młodzi piłkarze nagrody odbierali z rąk prawdziwych mistrzów. – W Pruszkowie trenowała reprezentacja Polski w futsalu. Zawodnicy wręczali nagrody uczestnikom turnieju. Pojawił się również trener Znicza Pruszków Dariusz Banasik. Nie brakowało emocjonujących spotkań i zaciętej rywalizacji – mówi Dariusz Kulpik, jeden z organizatorów turnieju.

Patronem medialnym wydarzenia były „Gazeta WPR” i portal wpr24.pl.