Nowy Dwór zdobyty – zwycięstwo Znicza

MKS Znicz Pruszków z powodzeniem walczy o awans do I ligi piłkarskiej. Podopieczni Mariusza Pawlaka w środę wygrali mecz wyjazdowy z drużyną Świtu Nowy Dwór Mazowiecki 2:1. Bramki dla pruszkowian w pierwszej połowie spotkania zdobyli Arkadiusz Jędrych i Mariusz Zawodziński. Dla zespołu gospodarzy do siatki trafił Dariusz Zjawiński.

Trzy minuty po pierwszym gwizdku sędziego zawodów w Nowym Dworze Mazowieckim na pruszkowską bramkę strzelał Daiji Kimura, jednak jego uderzenie było niecelne. W 10. minucie  sam na sam z bramkarzem Świtu nie wykorzystał Daniel Kraska. Chwilę później futbolówka kopnięta przez Krzysztofa Kopcińskiego wylądowała na poprzeczce. Skuteczniejszy od kolegi z zespołu okazał się jednak Arkadiusz Jędrych, który w 12. minucie otworzył wynik meczu po strzale głową. Pięć minut później wynik podwyższył Mariusz Zawodziński, który strzelił bramkę zza pola karnego. Później gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. W 35. minucie kolejny groźny strzał oddał Mariusz Zawodziński jednak tym razem ładną interwencją popisał się Jakub Wiśniewski. Pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę kontaktową próbował zdobyć George Enow jednak piłka minęła bramkę bronioną przez Piotra Misztala. Pod koniec pierwszej połowy groźnie uderzał jeszcze zawodnik Świtu Nowy Dwór Mazowiecki. Piłka także tym razem minęła bramkę Misztala.

Druga połowa rozpoczęła się od ataków gospodarzy. W 48. minucie Obem Marcelinus Odong uderzył nad poprzeczką bramki Znicza. W 55. minucie ładną indywidualną akcją popisał się Krzysztof Kopciński, jednak jego dośrodkowania nie przeciął żaden z zawodników Znicza. Niespełna minutę później gospodarze zdobyli bramkę kontaktową za sprawą Dariusza Zjawińskiego. W odpowiedzi Mariusz Zawodziński trafił piłką w słupek. W 72. minucie w świetnej sytuacji bramkowej znalazł się Krzysztof Kopciński, ale ponownie strzelił obok bramki. Sześć minut później zawodnik Świtu Mateusz Zawiska uderzył w świetnie interweniującego Piotra Misztala. W ostatnich minutach drugiej części gry dośrodkowanie Dariusza Zjawińskiego na rzut rożny sparował Piotr Misztal.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 1:2

Po tym spotkaniu Znicz zajmuje piąte miejsce w tabeli drugiej ligi z dorobkiem 36 punktów. Kolejne spotkanie wyjazdowe podopieczni Mariusza Pawlaka rozegrają w najbliższą niedzielę 22 kwietnia o godz. 17.00 ze Stalą Stalowa Wola.