Nowe wyzwanie przed trenerem

Piłka Nożna

Działacze Pogoni Grodzisk Mazowiecki życzyliby sobie, aby zespół jak najszybciej awansował do III ligi. Pomóc ma w tym Krzysztof Chrobak, który posiada bogate doświadczenie trenerskie. Czy podniesie Pogoń z kolan?

Grodziski klub zanotował spadek z III ligi. Zaliczył słaby sezon, w którym porażka goniła porażkę. Zmieniali się trenerzy, ale recepty na poprawę sytuacji nie udało się znaleźć. Pogoń już myśli o tym jak wydostać się z IV ligi. 

Zespół poprowadzi Krzysztof Chrobak, który ma doświadczenie na poziomie ekstraklasy, a ostatnio pracował w Akademii Lecha Poznań. Czy to nie za niskie progi dla szkoleniowca? – Nigdy nie patrzyłem przez ten pryzmat. Cenię pracę i jej jakość. Wszystko wskazuje, że zespół znajduje się w kryzysie i pozostaje wielką niewiadomą. Dla mnie to nowe wyzwanie. Muszę wejść w środowisko i dobrze je poznać – tłumaczy Krzysztof Chrobak, nowy trener Pogoni Grodzisk Mazowiecki.

Wiele wskazuje na to, że w drużynie dojdzie do wietrzenia szatni. Jednak do tej pory z zespołem pożegnał się tylko Mateusz Michalski. – Nigdy nie byłem zwolennikiem takiego pojęcia jak wietrzenie szatni. Zdaję sobie sprawę, że sporo zawodników może pożegnać się z klubem – mówi szkoleniowiec.

Prezes Pogoni Marek Finkowski podkreślał, że chciałby, aby zespół oparty był na wychowankach. Klub może pochwalić się akademią, która stale się rozwija. – Na bazie akademii można oprzeć drużynę w IV lidze, a nawet na wyższym poziomie. Muszę zdiagnozować środowisko. 6 lipca mamy pierwsze zajęcia – podaje Chrobak.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.