Nowe oblicze siedziby Błonianki

Piłka Nożna

Władze Błonia przygotowują się do budowy nowej siedziby miejscowego klubu sportowego. Realizację zadania przewidziano na przyszły rok.

Klub sportowy Błonianka istnieje od 1917 roku. Podstawą jego działalności była drużyna piłkarska. W barwach biało-zielonych kiedyś występowali m.in. tacy zawodnicy jak Jerzy Woźniak czy Ireneusz Zawadzki. Trenerami byli zaś Jerzy Engel, Andrzej Zeleney, Andrzej Zamilski.

Podobnie jak drużyna piłkarska, siedziba Błonianki okres świetności ma za sobą. W latach 60. ubiegłego wieku została oddana do użytku główna płyta stadionu wraz z trybuną na 1000 miejsc. Wtedy lokalny stadion mieszczący się przy ul. Legionów był jednym z najpiękniejszych takich  obiektów na Mazowszu. W latach 70. błońskich zawodników dopingowało nawet 3 tys. widzów.

W połowie 2010 roku zostały przebudowane trybuny, tak aby mogły spełniać wymogi licencyjne Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Obecnie stadion nie spełnia już wymagań sportowców do treningów i zawodów godnych XXI wieku. Modernizacji wymagają nie tylko trybuny, ale też klubowy budynek. Nie dość, że brakuje w nim miejsca, to jego wygląd nie prezentuje się najlepiej. Przebudowa obiektu jest pilną do wykonania inwestycją, ponieważ w Błoniance działa nie tylko drużyna piłkarska, ale trenują też zawodnicy innych dyscyplin osiągający sportowe sukcesy, np. sekcja podnoszenia ciężarów, w tym reprezentanci Polski.

– Nasi zawodnicy osiągają coraz lepsze wyniki, więc chcemy im zapewnić dobre warunki do treningów – mówi Przemysław Kubicki, sekretarz Błonia. Władze gminy zarezerwowały już w tegorocznym budżecie środki finansowe w wysokości 100 tys. zł na wykonanie projektu nowych trybun i budynku dla klubu, które powstaną na błońskim stadionie. Sama budowa ma rozpocząć się w przyszłym roku. Koszt wykonania inwestycji nie jest jeszcze znany, wiadomo natomiast, że władze Błonia będą się starały pozyskać na ten cel dofinansowanie z Unii Europejskiej. – Czy to się uda, zobaczymy – mówi Kubicki.

Poza nowymi trybunami i siedzibą, u zbiegu ul. Piłsudskiego i Poniatowskiego planowana jest też budowa parkingu na 100 aut.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.