Niskie ligi startują

Piłka Nożna

Rozgrywki niskich lig niekiedy są bardziej emocjonujące niż największe szlagiery ekstraklasy. I nie ma się co dziwić, ponieważ często te spotkania są... znacznie ciekawsze. My zaglądamy na murawy A klasy i sprawdzamy jak grupa Warszawa IV prezentuje się po zimowej przerwie.

Na czele tabeli znajdują się Ryś Laski (33 pkt), Partyzant Leszno (31 pkt) oraz LKS Osuchów (28 pkt). Próżno tam szukać zespołów z naszego podwórka. Najwyżej znalazła się Passovia Pass, która po 13 kolejkach uplasowała się na szóstej pozycji z dorobkiem 24 punktów. Jeśli Passovii dopisze szczęście, a innych będzie nękał pech, to jest szansa nawet na awans. Ale raczej znikoma.

Pozostałe zespoły z naszego regionu zajmują miejsca od 8 do 12 i są to kolejno Mszczonowianka II Mszczonów (15 pkt), Ożarowianka II Ożarów Mazowiecki (12 pkt), UKS GOSiR Stare Babice (12 pkt), LKS II Chlebnia (11 pkt) oraz Błonianka II Błonie (10 pkt). Dorobek punktowy wszystkich tych drużyn jest bardzo wyrównany, a to oznacza, że w strefie spadkowej może znaleźć się każdy. Kolejne spotkania i punkty będą w rundzie wiosennej na wagę złota.

Na inaugurację rundy wiosennej możemy spodziewać się ciekawych spotkań. Passovia Pass zmierzy się z Piastem Feliksów. I będzie miała okazję do odegrania się. Choć Passovia jesienią wygrała 2:1, to trzy oczka na konto dopisał Piast. Powód? Walkower, którego złapała Passovia za wystawienie nieuprawnionego zawodnika.

Kibice ze Starych Babic liczą, że tamtejszy UKS GOSiR powtórzy wynik z pierwszej ligowej kolejki. W starciu z FC Płochocin piłkarze z powiatu warszawskiego-zachodniego odnieśli wysokie zwycięstwo 6:1. Rywal znajduje się obecnie na ostatnim miejscu, więc powtórka tego wyczynu nie wydaje się trudna. LKS II Chlebnia również chciałaby powtórzyć swój jesienny rezultat. I nie ma się co dziwić, bo piłkarze z Chlebni ze spotkania z Orłem Kampinos przywieźli komplet punktów (3:2). Orzeł jest na przedostatnim miejscu w tabeli.

Mszczonowianka II Mszczonów będzie miała okazję do odegrania się na zespole Ryś Laski. Będzie to jednak spore wyzwanie, bo lider tabeli łatwo punktów nie odda. Jesienią Ryś wygrał z Mszczonowianką 3:1.

Prawdziwe derby szykują się w Ożarowie. Tam drugi zespół Ożarowianki Ożarów będzie podejmował drużynę Błonianki II Błonie. Jesienią to Błonianka była lepsza (2:1), ale w rundzie jesiennej wypadła słabiej. Ożarowianka jest na dziewiątym miejscu, a zespół z Błonia na 12. lokacie. Emocji na murawie zapewne nie zabraknie.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.