Nieuznane bramki i porażka Pogoni

Piłka Nożna

Piłka w siatce, jednak bramka nieuznana. Taka sytuacja dwukrotnie miała miejsce w przypadku Pogoni Grodzisk Mazowiecki, która przegrała 2:3 z Błękitnymi Raciąż.

Od początku rywalizacji towarzyszyły emocje i ogromne napięcie. Fantastyczny start spotkania, bo już w 1. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Kamiński. Pogoń była w szoku, do ataku ruszyli goście. Wraz z upływającym czasem zaczęli się budzić grodziszczanie. W 14. minucie Maciej Tataj wykorzystał błąd bramkarza. Chwilę później Pogoń po raz drugi znajduje drogę do siatki, jednak sędzia dopatrzył się pozycji spalonej.

Aktywny był Tataj, który raz po raz niepokoił obronę i bramkarza Błękitnych. W 55. minucie napastnik Pogoni uderza nad bramką, a kilka minut później Błękitni wychodzą na prowadzenie. Gola zdobył Kamil Majkowski. W 65. minucie Mateusz Machalski uderzeniem z woleja zdobywa bramkę wyrównującą. Pogoń mogła iść za ciosem. Cesarek w 70. minucie mógł zapytać bramkarza, w który róg, jednak uderzył w Kręta.

W końcówce spotkania piłka po strzale Sołtysa ląduje w bramce, ale sędzia po raz drugi w tym spotkaniu nie uznał trafienia dla Pogoni. Arbiter uznał, że zawodnik znajdował się na spalonym. Goście byli wycofani, ale przeprowadzili zabójczą kontrę. W 86. minucie Piotr Paczkowski pokonał Michała Brudnickiego. Pogoń atakowała i liczyła na remis, ale nie udało się.

Grodziszczanie zanotowali siódmą porażkę w sezonie i drugą na własnym terenie. Pogoń z dorobkiem 22 punktów zajmuje 12. miejsce w tabeli III ligi.

Pogoń Grodzisk Mazowiecki – Błękitni Raciąż 2:3 (1:1)