Nieudana inauguracja Liderek

Porażką rozpoczęły sezon koszykarki Matizolu Lidera Pruszków. Pruszkowianki przegrały z KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 70:74.

Obaj trenerzy mieli duży problem z zestawieniem pierwszych piątek, bo zarówno jedną jak i drugą ekipę zdziesiątkowały kontuzje. Trener Lidera Arkadiusz Koniecki przyznawał, że na treningach często pojawiało się tylko 7-8 zawodniczek. Urazy zgłosiły m.in. Paulina Rozwadowska i Anna Wielebnowska. Jednak trenerzy jakoś sobie z tym problemem poradzili i wystawili najmocniejsze w tej sytuacji składy.

Spotkanie lepiej rozpoczęły koszykarki z Gorzowa, które szybko wyszły na prowadzenie. Później Liderkom trzy razy udawało się odrabiać straty i wychodzić na prowadzenie, ale bardziej zgrane rywalki były lepsze. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 42:38 dla gości.

W drugiej połowie znów bardzo dobrze grały zawodniczki AZS, ale na początku czwartej kwarty podopieczne Arkadiusza Konieckiego dwukrotnie wychodziły na prowadzenie. Niezły mecz rozegrała nowa zawodniczka Liderek Laurie Koehn, która zdobyła 26 punktów. Jednak konsekwentna gra gości wystarczyła do odrobienia strat i wygrania meczu.

Matizol Lider Pruszków – KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 70:74 (18:22, 20:20, 14:13, 18:19)

Matizol Lider Pruszków: Laurie Koehn 26 pkt., Aleksandra Chomać 18, Alicja Bednarek 11, Olivia Tomiałowicz 6, Karolina Stanek 5, Amber Holt 4, Anna Pietrzak 0, Anna Wielebnowska 0, Paulina Antczak 0, Paulina Rozwadowska 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: Paris Johnson 18, Allison Smalley 12, Chioma Nnamaka 12, Lyndra Weaver 12, Agnieszka Skobel 12, Claudia Trębicka 5, Katarzyna Dźwigalska 3