Nasze drużyny bez fajerwerków

Piłka Nożna

Zarówno piłkarzom Znicza Pruszków, jak i GLKS Nadarzyn nie udało się zająć czołowych miejsc, w silnie obsadzonym ogólnopolskim turnieju Ursus Cup (rocznik 2001). Zmagania, które odbyły się w hali Znicza wygrali zawodnicy Pogoni Siedlce.

W zawodach udział wzięło osiem zespołów. Niestety, w ostatnich chwili swój przyjazd odwołały ekipy Zawiszy Bydgoszcz i Radomiaka Radom. – W rezultacie rozgrywane mecze były dłuższe, co sprawiło iż o ich wyniku nie decydował przypadek, a faktyczne umiejętności zespołów – przyznał Grzegorz Szoka, szkoleniowiec młodych zawodników Znicza, którzy w turnieju zajęli piąte miejsce. Pruszkowianie mogli włączyć się do walki o medale, jednak… – W meczach z faworyzowanymi ekipami presja wzięła górę – skwitował szkoleniowiec. W rezultacie w siedmiu rozegranych meczach Znicz doznał dwóch porażek, a pięć spotkań rozstrzygnął na swoją korzyść. W tym mecz o piątą lokatę, w którym pokonał Bug Wyszków 1:0 (1:0).

Przedostatnią pozycję natomiast zajęli zawodnicy GLKS Nadarzyn. Drużyna prowadzona przez Andrzeja Brzeczkowskiego potrafiła znaleźć patent jedynie na Widok Lublin, którego pokonała, tak w spotkaniach eliminacyjnych (3:0), jak i w meczu o siódmą pozycję (1:0). – Przyjechaliśmy aby nabierać doświadczenia, więc nie spodziewaliśmy się fajerwerków. Była to dla nas doskonała lekcja, po której wiem, że musimy popracować nad wykrzesaniem większej ambicji i woli walki – podsumował występ szkoleniowiec GLKS.

Ursus Cup wygrali natomiast piłkarze Pogoni Siedlce, którzy w finale pokonali Motor Lublin 3:1 (1:0). Brązowe medale powędrowały do współorganizatora zmagań Ursusa Warszawa. Tuż za podium uplasowała się Jagiellonia Białystok.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.