Narodowy Dzień Sportu na welodromie

Kolarstwo

Treningi na profesjonalnym sprzęcie do kolarstwa torowego, możliwość jazdy po torze wspólnie z wybitnym polskim kolarzem Zenonem Jaskułą. Te i inne atrakcje przygotował na 14 czerwca Polski Związek Kolarski z okazji II Narodowego Dnia Sportu.

Druga edycja ogólnopolskiej imprezy jest realizowana przez fundację Zwalcz Nudę we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki. Jej celem jest umożliwienie wszystkim chętnym dostępu do nieodpłatnych, specjalnie przygotowanych treningów w wielu dyscyplinach sportowych. Projekt skierowany jest zarówno do uprawiających już sport rekreacyjnie, jak i tych, którzy dopiero planują rozpoczęcie treningów. Część szkoleń prowadzą wybitni polscy sportowcy, z mistrzami olimpijskimi i świata na czele.   

14 czerwca do Pruszkowa przyjedzie wybitny polski kolarz Zenon Jaskuła, trzeci zawodnik Tour de France z 1993 r. srebrny medalista olimpiady w Seulu i wicemistrz świata. Poprowadzi on otwarty trening dla trzech 20-osobowych grup. Uczestnikom nieodpłatnie udostępnione zostaną rowery torowe i kaski. Organizator zapewni również fachową pomoc i naukę jazdy na jednośladzie z tzw. ostrym kołem. Uczestnicy muszą mieć obuwie sportowe (np. typu adidasy). Ze względu na bezpieczeństwo i specyfikę rowerów torowych w treningu mogą uczestniczyć dzieci nie młodsze niż 10 lat i mające co najmniej 140 cm wzrostu.

– Otwarty trening przewidujemy łącznie dla 60 osób, podzielonych na trzy grupy. Każda weźmie udział w godzinnych zajęciach: od 10.00 do 11.00, od 11 do 12.00 i od 12.00 do 13.00. Chcemy w ten sposób zachęcić jak najwięcej osób do poznania BGŻ Areny od środka. Liczymy, że poprzez różne inicjatywy zainteresowanie welodromem będzie rosło – mówi Patrycja Sitarska z Polskiego Związku Kolarskiego.

Zgłoszenia uczestników można przesyłać mailem na adres – marketing@pzkol.pl do 12 czerwca. O udziale w treningu decyduje kolejność zgłoszeń. Imprezę koordynuje Patrycja Sitarska tel. 22 738 83 95 (od 03.06 w godz. 10.00–15.00).

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.