Najważniejszy mecz Rafała

Piłka Nożna

Rafał Kosiec, były piłkarz Znicza Pruszków, doznał urazu kręgosłupa i walczy z ogromnym bólem. 29-latek prosi o pomoc. Rafał gra najważniejszy mecz, którego stawką jest życie.

Kilka miesięcy temu Kosiec biegał po boisku w koszulce Polonii Warszawa i walczył o każdy centymetr boiska. Po raz ostatni pojawił się na placu gry w marcu. Wybiegł w podstawowym składzie w spotkaniu Polonii z Ursusem Warszawa w III lidze. Boisko opuścił w 54. minucie. Dwie godziny po meczu Rafał leżał sparaliżowany w szpitalu. Kosiec schodząc z czwartego piętra spadł ze schodów i stracił przytomność.

Prawdopodobnie powodem upadku było zasłabnięcie 29-latka. Skutki są poważne, upadek doprowadził do złamania kręgosłupa w odcinku szyjnym. Operacja nic nie dała, a dodatkowo pojawiły się kolejne dolegliwości. – Przejechałem Polskę wzdłuż i wszerz i jak dotąd nikt nie był w stanie mi pomóc. Jestem sfrustrowany. Swoim zaangażowaniem na boisku przez 22 lata zawsze dawałem świadectwo tego, że nie poddaję się i walczę do 90 minuty plus czas doliczony. Proszę pomóżcie mi w doliczonym czasie gry o moje życie – napisał Rafał w liście otwartym.

Rafał robi wszystko, aby wrócić do pełnej sprawności. Ciężka praca na rehabilitacji dała efekty i Kosiec stanął na nogi, jednak cały czas zmaga się z problemami. Nie opuszcza go ból i paraliż.

Cały czas poszukiwany jest specjalista, który będzie potrafił pomóc zawodnikowi. Rafał podejmuje walkę, ale leki i kolejne wizyty lekarskie to ogromne koszty. Kosiec może liczyć na wsparcie ludzi dobrej woli. Każdy gest się liczy! Rafał rozgrywa najważniejszy mecz w życiu i pokazuje, że nie zamierza się poddać.

29-letni Kosiec występował w barwach Znicza Pruszków w sezonie 2013/2014.

Fundacja Mistrzom Sportu 
Nr konta: 77 1020 1097 0000 7502 0292 7663 
Tytuł wpłaty: Rafał Kosiec

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.