Najsłabsza drużyna lepsza od Pogoni

Pogoń Grodzisk Mazowiecki zakończyła sezon porażką. Zespół z Al. Mokronoskich na wyjeździe przegrał 1:3 z Nerem Poddębice, czyli najgorszą drużyną III ligi.

Pogoń kończy sezon na 15. miejscu w tabeli. W 34 spotkaniach grodziszczanie uzyskali 27 punktów i byli lepsi tylko od trzech drużyn. Pogoń wygrała 6 spotkań, zanotowała 9 remisów i 19 porażek.

W Grodzisku pojawiały się nadzieje, że chociaż w ostatnim ligowym starciu uda się wywalczyć komplet punktów. Ner Poddębice to czerwona latarnia ligi. Zespół z ul. Mickiewicza przed starciem z Pogonią miał na swoim koncie zaledwie trzy zwycięstwa. Po upływie 90 minut Ner mógł zapisać po raz czwarty w sezonie komplet punktów.

Pogoń zdecydowanie rozpoczęła spotkanie. Widać było, że gracze z Grodziska chcą godnie zakończyć sezon. Okazji było jak na lekarstwo, jednak gorzej z wykończeniem. W 19. minucie drogę do siatki znalazł Maciej Wilanowski. Pogoń cieszyła się z prowadzenia i prezentowała się dobrze. Ner powoli łapał wiatr w żagle, jednak to goście na przerwę schodzili z korzystnym wynikiem.

Druga część gry to dominacja gospodarzy. Pogoń popełniała błędy, które Ner potrafił wykorzystać. Dwie bramki Joachima Pabjańczyka sprawiły, że grodziszczanie musieli gonić. Pogoń szukała swojej szansy, jednak w końcówce dobił ją Mikołaj Rogalewicz.

Ner Poddębice – Pogoń Grodzisk Mazowiecki 3:1 (0:1)