Nadciąga Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018!

Grodzisk Maz.

Już pod koniec sierpnia miłośnicy sitwake’a i najlepsi wakeboarderzy w Polsce spotkają się w Wake For Friends, w Grodzisku Mazowieckim. Wezmą udział w jedynych w swoim rodzaju zawodach – w jednej kategorii będą konkurować o miano mistrza Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018!

Sitwake – czyli „siedząca” wersja wakeboardingu dla osób z niepełnosprawnością to widowiskowa dyscyplina wodna, która oficjalnie po raz pierwszy pojawiła się na tegorocznych Mistrzostwach Polski. Ekipa Avalon Extreme promuje ten sport już 3 sezony, a w tym roku ambasadorzy projektu zwiedzili 8 różnych wake parków, aby za darmo szkolić wszystkich chcących nauczyć się wodnych akrobacji na desce. Zwieńczeniem całego sitwake’owego i wakeboardowego sezonu będzie Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018, gdzie zarówno sprawni, jak i niepełnosprawnymi riderzy będą konkurować w parach mieszanych i zmagać się w swoich kategoriach.

 

Nasz event finałowy to taka wisienka na sitwake’owym torcie. Polskie lato nas rozpieszczało, dlatego staraliśmy się przeszkolić jak największą ilość osób. Mamy nadzieję, że teraz wszyscy dołączą do nas na zwodach, gdzie będzie można zobaczyć kawał dobrego pływania na desce. Będę zawodnicy krajowi, ale też zagraniczni riderzy, specjalne atrakcje i przede wszystkim wymiana doświadczeń. Serdecznie zapraszam do Wake for Friends, 25 sierpnia. – mówi Ambasador Avalon Extreme Sitwake, Igor Sikorski.

 

Avalon Extreme Sitwake Challenge 2018 to nie tylko zawody. Pod okiem szkoleniowców projektu będzie można spróbować swoich sił na desce lub dowiedzieć się co jeszcze oferuje sportowe portfolio Fundacji Avalon. W czasie eventu będzie można spotkać gości specjalnych – m.in. mistrza kategorii Wakeboard OPEN z tegorocznych Mistrzostw Polski Filipa Czernieca, Mistrza Polski w kategorii sitwake Igora Sikorskiego, czy francuskiego czempiona z 2016 roku Jerome’a Elbrychta. Podróżników i fanów sportowych przygód powinien zainteresować panel dyskusyjny pt. „Tańcząca z falami”, gdzie Wicemistrzyni Polski w surfingu Jagoda Budek opowie o tym, co spowodowało, że rzuciła wszystko dla tego sportu i zamieszkała w Australii.

 

Data: 25 sierpnia

Wstęp: wolny

Zgłoszenia do zawodów: https://avalonextreme.pl/zgloszenie-uczestnictwa/

Miejsce: Wake For Friends, Adamów 18, Grodzisk Mazowiecki

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.