Nadarzyn przegrał ze Świtem

Drużyna GLKS Nadarzyn przegrała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:3. Mimo porażki drużyna prowadzona przez Tomasza Matuszewskiego zapewniła sobie utrzymanie w II lidze.

Świt, aby liczyć się w walce o awans musiał w Nadarzynie wygrać, co nie udawało im się w czterech kolejnych meczach . Z kolei GLKS walczył już tylko o jak najwyższe miejsce w ligowej tabeli, bowiem dzień wcześniej Znicz Pruszków pokonał Puszczę Niepołomice i tym samym będąca na 17 miejscu ekipa z Niepołomic już na pewno nie wyprzedzi Nadarzyna. Na cztery kolejki przed końcem GLKS zapewnił sobie utrzymanie.

Spotkanie zaczęło się od zdecydowanych ataków gości i już w 4. minucie wyszli na prowadzenie po samobójczym trafieniu Emila Rembiejewskiego.

Mimo straconej bramki Nadarzyn dalej grał asekuracyjnie licząc na kontry. Nie opłaciło się. W 45. minucie gola do szatni z rzutu wolnego strzelił Dariusz Zjawiński.

W drugiej połowie tempo siadło. Goście byli zadowoleni z wyniku, a piłkarze Matuszewskiego nieporadnie atakowali. W 88. minucie na 0:3 podwyższył Piotr Maślanka.

Dwie minuty później honorową bramkę dla gospodarzy zdobył Piotr Charzewski, ustalając wynik spotkania.

GLKS Nadarzyn – Świt Nowy Dwór Mazowiecki 1:3 (0:2)

GLKS: Łykowski – Sala (67’ Dzierżawski), Sztybrych, Cegliński, Goliński – Wojtczak, Grajek, Dynarek (46’ Wrzesiński), Charzewski – Zaniewski (46’ Wojtczak), Rembiejewski

Świt: Bigajski – Szymiczek, Gmitruk, Drwęcki, Lendzion – Jagodziński (70’ Kończyński), Enow, Obem (90’ Różycki), Kosiec (85’ Maślanka) – Czerkas (89’ Woropajew), Zjawiński

Sędziował: Robert Marciniak (Kraków)