Nadarzyn zdobywa medale

Nadarzyn

Zawodnicy GLKS Nadarzyn wrócili z mistrzostw Polski centralnej ALMMA 95 z siedmioma medalami. Trzy z nich są z najcenniejszego kruszcu.

Kibice emocjonują się kolejnymi walkami MMA. Mieszane sztuki walki zyskują coraz większą popularność w Polsce. W najlepszej organizacji na świecie, UFC, prym wiedzie Joanna Jędrzejczyk, która jest posiadaczką pasa w wadze słomkowej. Kolejną walkę w Ameryce wygrał Krzysztof Jotko. W UFC zaprezentowali się również Jan Błachowicz, Piotr Hallmann czy Daniel Omielańczuk. Polacy coraz odważniej pukają do bram UFC.

MMA w polskim wydaniu rośnie w siłę. Na naszym podwórku widać efekty tytanicznej pracy GLKS-u Nadarzyn. Zawodnicy trenujący pod okiem Piotra Kurkusa próbują swoich sił w kolejnych imprezach i odnoszą w nich sukcesy. Podczas mistrzostw Polski centralnej ALMMA 95 w Sochaczewie wojownicy z Nadarzyna wywalczyli siedem medali. Wśród młodzieżowców w kategorii open najlepszy okazał się Cezary Juszczyk. Z kolei Daniel Maladyn wygrał zmagania wśród juniorów w kategorii do 77kg. W tej samej kategorii, ale w rywalizacji seniorskiej triumfował Piotr Opaliński.

Do trzech złotych medali zawodnicy GLKS-u dołożyli cztery srebrne. Marta Piekut zajęła drugą pozycję wśród kobiet w kategorii open. Dwa srebrne medale wywalczyli seniorzy z Nadarzyna. Michał Bednarski w kategorii open, a Andrzej Czuba w rywalizacji do 70kg. Z kolei Wojciech Wieder zdobył srebrny medal w kategorii do 93kg.

Nie wszyscy przeszli taką samą drogę, aby zdobyć medal. Niektórzy zawodnicy kończyli rywalizację z kontuzjami. – Są zawody, w których startuje ponad 300 zawodników. W innych przypadkach liczba uczestników jest nieco niższa i przekracza 100 osób. Odwołując się do mistrzostw Polski centralnej niektórzy zawodnicy musieli stoczyć po dwie, trzy walki, aby rywalizować o złoto. Zdarzało się, że zawodnik od razu bił się o pierwsze miejsce. Dla przykładu Daniel Maladyn musiał stoczyć dwie walki – wyjaśnia Piotr Kurkus, trener sekcji MMA w GLKS Nadarzyn. I dodaje: – Jeden z naszych zawodników zdobył srebrny medal i wylądował na ostrym dyżurze, bo w finale złamał nos.

Wojownicy z Nadarzyna przygotowują się już do kolejnego startu. Kurkus: – Dla nas były to zawody testowe. Za miesiąc mamy kolejne mistrzostwa Polski, które są dla nas niezwykle ważne. Chcielibyśmy tam poważnie namieszać.