Nadarzyn tenisową stolicą Polski

Nadarzyn

GLKS Wanzl Scania Nadarzyn może pochwalić się kolejnym sukcesem. Klub zajął 1. miejsce w rankingu na najlepszy Klub Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w sporcie młodzieżowym w tenisie stołowym.

Praca z młodymi zawodnikami to ciężki kawałek chleba, jednak w Nadarzynie od wielu lat podejmują to wyzwanie. Młodzi tenisiści jeżdżą na zawody, na który zajmują czołowe miejsca. Ostatnio kolejny sukces odniosła Wiktoria Ziemkiewicz. Zawodniczka GLKS-u zajęła trzecie miejsce w Grand Prix Polski Juniorów w Drzonkowie. Z kolei Tomasz Trzaskowski w I Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Młodzików uplasował się na 2. pozycji.

To wszystko efekt ciężkiej pracy samych zawodników, ale i trenerów. Dlatego też wyróżnienie i laur najlepszego klubu Zrzeszenia LZS jest potwierdzeniem skutecznej drogi, którą obrano w Nadarzynie. GLKS to krajowa czołówka tenisa stołowego. – Przez sześć lat wygrywaliśmy ranking Polskiego Związku Tenisa Stołowego. W tym roku zajęliśmy w nim 3. lokatę. Cieszy nas kolejne wyróżnienie jakim jest tytuł najlepszego klubu Zrzeszenia LZS w sporcie młodzieżowym w tenisie stołowym – wyjaśnia Dariusz Zwoliński, prezes GLKS Wanzl Scania Nadarzyn.

W Nadarzynie zostały stworzone odpowiednie warunki do rozwoju sportowego. – Jesteśmy ośrodkiem szkolenia sportowego młodzieży w zakresie tenisa stołowego. Posiadamy doświadczenie i pracujemy z wieloma zawodnikami. Są u nas grupy seniorów, juniorów, kadetów, młodzików, żaków – mówi prezes klubu.

Byłeś na meczu i zrobiłeś ciekawe zdjęcie? A może nagrałeś filmik jak kibice cieszą się z wygranej? Przesyłaj zdjęcia i informacje do redakcji WPR24.pl na adres e-mail: kontakt@wpr24.pl lub SMS i MMS pod nr tel. 600 924 925.